تنیس فا

حذف ناباورانه نائومی اوساکا از المپیک توکیو

0

روشن‌کننده مشعل المپیک توکیو با شکستی غیرمنتظره از دور بازی‌ها کنار رفت.

تنیسفا – نائومی اوساکا ستاره ژاپنی تنیس زنان و یکی از امیدهای اصلی کشور میزبان برای کسب مدال طلا با شکست برابر نفر ۴۲ جهان از بازی‌های المپیک توکیو حذف شد.

زن شماره ۲ تنیس جهان در مرحله ۱/۸ پایانی این رقابت‌ها نمایشی ضعیفی مقابل مارکتا وندروسووا از جمهوری چک داشت و با نتایج ۶-۱ و ۶-۴ مغلوب شد.

اوساکا که مشعل بازی‌ها را در مراسم افتتاحیه روشن کرد امید زیادی داشت تا با کسب مدال طلا در خانه و افتخارآفرینی برای ژاپنی‌ها به یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دوران ورزشی خود برسد که شکست برابر وندروسووا این شانس را از او گرفت.

بازیکن ۲۳ ساله ژاپنی که چهار قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد در ماه‌های اخیر با حواشی زیادی روبرو بود و می‌توان گفت بدون آمادگی لازم در مسابقات المپیک حاضر شد. او حدود دو ماه پیش و در جریان مسابقات رولان گاروس اعلام کرد که به دلیل مشکلات روحی در کنفرانس‌های مطبوعاتی حاضر نمی‌شود اما این تصمیم او جنجال زیادی به پا کرد و در نهایت به انصراف این فوق‌ستاره تنیس جهان از مسابقات رولان گاروس و ویمبلدون منجر شد.

پیش از اوساکا، اشلی بارتی زن اول تنیس جهان و آرینا سابالنکا نفر سوم رده‌بندی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفته بودند و حالا بازیکنانی چون الینا اسویتولینا، کارولینا پلیشکووا و گاربینیه موگوروسا مدعیان اصلی کسب مدال به شمار می‌روند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید