تنیس فا

تاریخ‌سازی آندریسکو ۱۹ ساله با قهرمانی در آزاد آمریکا / سرینا ویلیامز باز هم ناکام ماند

0

بیانکا آندرسکو تنیس‌باز جوان کانادایی با غلبه بر سرینا ویلیامز فاتح رقابت‌های یو اس اپن ۲۰۱۹ شد.

تنیسفا – دیدار فینال بخش زنان مسابقات آزاد آمریکا بامداد روز یکشنبه بین بیانکا آندریسکو و سرینا ویلیامز برگزار شد و در پایان ستارۀ ۱۹ سالۀ کانادایی توانست با شکست حریف پرآوازۀ خود جام قهرمانی رقابت‌ها را بالای سر ببرد.

آندریسکو که در این دیدار نمایش درخشانی داشت موفق شد ویلیامز کهنه‌کار را در زمان ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه و با نتایج ۶ بر ۳ و ۷ بر ۵ شکست دهد و اولین گرند اسلم خود را کسب کند.

این بازیکن ۱۹ ساله نخستین تنیس‌باز اهل کانادا است که در بخش انفرادی یک گرند اسلم به قهرمانی دست پیدا می‌کند. وی پس از ماریا شاراپووا در سال ۲۰۰۶، نخستین بازیکن نوجوانی است که قهرمانی در یک تورنمنت گرند اسلم را تجربه می‌کند.

آندریسکو که سال ۲۰۱۷ وارد دنیای حرفه‌ای مسابقات شد، در راه قهرمانی بازیکنانی چون کرولاین ووزنیاکی، الیس مرتنس و بلیندا بنچیچ را پشت سر گذاشت.

خرید راکت بیانکا آندریسکو از فروشگاه اینترنتی تنیسفا

آندریسکو با فتح آزاد آمریکا به سومین و مهم‌ترین عنوان حرفه‌ای خود دست یافت. او با این قهرمانی ۲۰۰۰ امتیاز کسب کرد و در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود با ۱۰ پله صعود در رتبهٔ ۵ـم برترین تنیس‌بازان زن جهان قرار خواهد گرفت.

این بازیکن متولد میسیساگا کانادا که والدینش اهل رومانی هستند هم‌چنین موفق شد جایزۀ ۳ میلیون ۸۵۰ هزار دلاری رقابت‌های اپن آمریکا را از آن خود کند.

آندریسکو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «قبل از شروع مسابقه، بیش از هر دیدار دیگری احساساتی شده بودم؛ چراکه باید در فینال یک گرند اسلم و آن هم مقابل سرینا بازی می‌کردم. از لحظه‌ای که بیدار شدم تا زمان مسابقه تا جایی که ‌می‌توانستم نفس کشیدم تا آرامشم را حفظ کنم. این کار را در طول مسابقه هم انجام دادم تا بر اضطرابم غلبه کنم. این کار اصلاً آسان نبود. اما چیزی بود که در کل سال خیلی خوب آن را انجام دادم.»

از سوی دیگر، سرینا ویلیامز که به دنبال فتح ۲۴ـمین گرند اسلم خود و برابری با رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای بود باز هم در گام آخر ناکام ماند. این برای چهارمین بار طی دو سال گذشته است که او در فینال مسابقات گرند اسلم مغلوب می‌شود.

ویلیامز با فتح اپن آمریکا می‌توانست ۷ـمین عنوان خود در فلاشینگ مدوز را کسب کند و از رکورد مشترک با کریس اورت آمریکایی عبور کند که از انجام این مهم بازماند.

اضافه می‌شود که در مسابقات دونفرۀ مختلط، بتنی ماتک-سندز و جیمی ماری با شکست هائو-چینگ چان و مایکل وینس، جام قهرمانی را بالای سر بردند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید