تنیس فا

ویلیامز و آندریسکو حریف یک‌دیگر در فینال یو اس اپن ۲۰۱۹ شدند/ ویلیامز و آندریسکو در پی تاریخ‌سازی

0

سرینا ویلیامز و بیانکا آندریسکو به‌ترتیب با پیروزی مقابل الینا اسویتولینا و بلیندا بنچیچ، حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۹ شدند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۹ بامداد امروز با برگزاری دیدارهای نیمه‌نهایی در بخش زنان ادامه پیدا کرد؛ در دیدار نخست سرینا ویلیامز به مصاف الینا اسویتولینا رفت و با یک پیروزی آسان مقابل بازیکن اوکراینی به فینال چهارمین گرند اسلم سال راه یافت. (نتیجه: ۱-۶ ۳-۶)

ویلیامز کهنه‌کار با پیروزی مقابل اسویتولینا برای ۱۰ـمین به فینال مسابقات یو اس اپن رسید و رکورد تعداد حضور در فینال مسابقات یو اس اپن را شکست. پیش‌تر این رکورد مشترکاً در اختیار خود او و کریس اورت اسطورۀ آمریکایی تنیس جهان قرار داشت.

شمارۀ یک سابق تنیس زنان هم‌چنین با راه‌یابی به دیدار پایانی، ۱۰۱ـمین پیروزی خود در نیویورک را به دست آورد و با یک رکورد دیگر کریس اورت برابری کرد. او با قهرمانی در آخرین گرند اسلم سال می‌تواند این رکورد را نیز بشکند.

 ویلیامز که نخستین بار سال ۱۹۹۹ به فینال گرند اسلم آمریکا راه یافت، حالا پس از ۲۰ سال بار دیگر توانسته به این مهم دست پیدا کند که اتفاقی کم‌نظیر در تاریخ تنیس محسوب می‌شود.

ویلیامز حالا برای چهارمین بار از رقابت‌های آزاد استرالیا ۲۰۱۷ به این سو، در یک‌قدمی کسب ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای قرار گرفته است. او در صورت قهرمانی، ۷ـمین عنوان خود در آخرین گرند اسلم سال را نیز به دست خواهد آورد و از رکورد مشترکش با کریس اورت عبور خواهد کرد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در دیگر دیدار این مرحله، بیانکا آندریسکو ستاره نوظهور کانادایی به درخشش در اوپن آمریکا ادامه داد و با پیروزی مقابل بلیندا بنچیچ سوئیسی حریف ویلیامز در فینال یو اس اپن شد. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷)

آندریسکو در ست دوم این دیدار ۲-۵ در گیم‌شماری از شمارهٔ ۱۲ جهان عقب افتاد اما به بازی برگشت و در نهایت توانست مقابل وی به برتری برسد.

این تنیس‌باز ۱۹ ساله که برای اولین بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه خواهد کرد، نخستین بازیکن کانادایی در تاریخ است که به دیدار پایانی اوپن آمریکا در ردۀ انفرادی راه پیدا کرده و هم‌چنین دومین بازیکن کانادایی (بعد از میلوش رائونیچ) در تاریخ است که به فینال یک تورنمنت گرند اسلم رسیده است.

نکتۀ جالب توجه آن‌که آندریسکو سال گذشته در دور نخست جدول مقدماتی اپن آمریکا از دور مسابقات کنار رفت و در ابتدای سال ۲۰۱۹ نیز حتی در جمع ۱۰۰ نفر برتر تنیس جهان قرار نداشت. اما با گذشت یک سال و پس از پشت سر گذاشتن یک دوره مصدومیت، او حالا در فینال یکی از گرند اسلم‌های ۴گانه حضور دارد و اولین بازیکن متولد قرن ۲۱ـم است که به این مهم دست پیدا می‌کند.

ویلیامز و آندریسکو روز شنبه برای دومین بار به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. در مصاف اول این دو که در فینال مسابقات آزاد کانادا اتفاق افتاد، آندریسکو با مصدومیت و انصراف ویلیامز در میانۀ مسابقه توانست دومین عنوان حرفه‌ای خود را کسب کند.

3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید