تنیس فا

سیمونا هالپ با شکست سرینا ویلیامز فاتح مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۹ شد

0

 سیمونا هالپ با پیروزی قاطع برابر سرینا ویلیامز تنیس‌باز پرآوازۀ آمریکایی برای نخستین بار فاتح مسابقات گرند اسلم ویمبلدون شد.

تنیسفا – بازیکن رومانیایی در دیدار پایانی این رقابت‌ها، عملکرد خیره‌کننده‌ای را از خود به نمایش گذاشت و قهرمان ۷ دورۀ رقابت‌ها را ظرف تنها ۵۵ دقیقه و در دو ست پیاپی (۲-۶ ۲-۶) شکست داد. او در این مسابقه تنها مرتکب ۳ خطای غیرضروری شد و با زدن ۱۳ ضربۀ برنده، حریف نام‌آشنایش را در هم کوبید.

هالپ درحالی در برابر ویلیامز به برتری دست یافت که در ۱۰ تلاش قبلی‌اش مقابل او، تنها یک پیروزی کسب کرده بود.

 این دومین عنوان هالپ در مسابقات گرند اسلم است. او سال گذشته با قهرمانی در مسابقات رولان گاروس، نخستین گرند اسلم خود را فتح کرد. این تنیس‌باز ۲۷ ساله هم‌چنین با فتح ویمبلدون، ۱۹ـمین عنوان دوران حرفه‌ای خود را تصاحب کرد.

شمارۀ یک سابق جهان با این قهرمانی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند جایزه نقدی و ۲۰۰۰ امتیاز دریافت کرد. او در رده‌بندی جدید جهانی که فردا منتشر می‌شود با ۳ پله صعود در ردۀ چهارم قرار خواهد گرفت.

در سوی دیگر، ویلیامز که به‌دنبال ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای بود، یک بار دیگر در گام آخر ناکام ماند. او در دو سال اخیر و بعد از زایمان دخترش نتوانسته به جام‌های گرند اسلم خود اضافه کند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید