تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ مشخص شدن چهره چهار بازیکن برتر مسابقات در بخش زنان

0

در هشتمین روز از مسابقات تنیس گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹، سرینا ویلیامز، الینا اسویتولینا، سیمونا هالپ و باربورا استریتسووا با غلبه بر حریفان خود به دور نیمه‌پایانی راه یافتند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور یک‌چهارم نهایی در بخش زنان پیگیری شد و چهره ۴ بازیکن راه‌یافته به دور نیمه‌نهایی مشخص شد.

در مسابقه‌ای که در استادیوم مرکزی برگزار شد، سرینا ویلیامز تنیس‌باز آمریکایی به مصاف هم‌وطنش الیسون ریسک رفت و در نبردی نسبتاً نزدیک توانست او را شکست دهد و برای ۱۲ـمین بار خود را به جمع ۴ نفر برتر مسابقات ویمبلدون برساند. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۴ ۴-۶)

قهرمان ۷ دورۀ ویمبلدون روز گذشته ۹۷ـمین پیروزی خود در قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان را به دست آورد. او حالا تنها دو برد با کسب ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم خود و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای فاصله دارد.

شمارۀ یک سابق جهان برای حضور در مرحلۀ پایانی باید باربورا استریتسووا را از پیش رو بردارد؛ تنیس‌باز کهنه‌کار اهل چک روز گذشته توانست یوهانا کونتا، تنها امید بریتانیایی‌ها برای فتح ویمبلدون را مغلوب کند و برای نخستین بار به دور نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۷)

ویلیامز و استریتسووا تاکنون ۳ مرتبه برابر یک‌دیگر به میدان رفته‌اند که در هر ۳ مسابقه، شامل رویارویی در دور نخست ویمبلدون ۲۰۱۲، ویلیامز پیروز میدان بوده است.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

اما در دو مسابقه‌ای که در زمین شمارۀ یک برگزار گردید، سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا، بخت‌های هفتم و هشتم قهرمانی با پیروزی مقابل رقبای خود حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند.

هالپ، قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۸ در مسابقه‌ای که یک ساعت و ۲۷ دقیقه طول کشید، شوایی ژنگ چینی را در دو ست مغلوب کرد و پس از ۵ سال بار دیگر به نیمه‌نهایی ویمبلدون رسید. (۱-۶ ۶-۷)

تنیس‌باز رومانیایی با این پیروزی به عنوان اولین بازیکن، جواز حضور در مسابقات فینال تور زنان را که از امسال در شهر شنژن چین برگزار می‌شود کسب کرد.

الینا اسویتولینا نیز روز گذشته موفق شد با برتری برابر کارولینا موکووا از چک به طلسم ناکامی در دورهای یک‌چهارم نهایی گرند اسلم پایان دهد و برای نخستین بار راهی دور نیمه‌پایانی ویمبلدون شود. (نتیجه: ۴-۶ ۵-۷)

دور نیمه‌پایانی ویمبلدون ۲۰۱۹ در بخش زنان

🇺🇸 سرینا ویلیامز – 🇨🇿 باربورا استریتسووا

🇷🇴 سیمونا هالپ – 🇺🇦 الینا اسویتولینا

دیدارهای مرحلۀ نیمه‌نهایی در بخش زنان روز پنج‌شنبه برگزار خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید