تنیس فا

رویارویی جوکوویچ و نادال در فینال مسترز رم ۲۰۱۹

0

رافائل نادال و نواک جوکوویچ، دو رقیب دیرینه امروز یک‌شنبه در فینال مسابقات مسترز رم به مصاف یک‌دیگر می‌روند.

تنیسفا – رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی رم روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور نیمه‌‌نهایی دنبال شد و رافائل نادال و نواک جوکوویچ به ترتیب با غلبه بر استفانوس سیتسیپاس و دیگو شوآرتزمن، حریف یک‌دیگر در فینال شدند.

در دیدار نخست دور نیمه‌نهایی، رافائل نادال در مقابل استفانوس سیتسیپاس قرار گرفت و موفق شد با پیروزی مقابل جوان یونانی، انتقام شکست هفتۀ گذشته در نیمه‌نهایی مسترز مادرید را از او بگیرد و برای یازدهمین راهی فینال مسترز رم شود.

نادال در این مسابقه که یک ساعت و ۴۲ دقیقه به طول انجامید، عملکرد بسیار بهتری را نسبت به هفتۀ قبل از خود به نمایش گذاشت و در دو ست و با نتایج ۳-۶ و ۴-۶ به پیروزی رسید تا به اولین فینال خود در رقابت‌های خاک رس امسال صعود کند.

این ۵۰ـمین حضور تنیس‌باز اسپانیایی در فینال یک تورنمنت مسترز و ۱۱۸ـمین فینال دوران ورزشی‌ او به حساب می‌آید.

در مسابقۀ دیگر از مرحلۀ نیمه‌پایانی، نواک جوکوویچ مرد شمارۀ یک تنیس جهان با عبور از سد دیه‌گو شوآرتزمن، برای نهمین بار به فینال مسابقات آزاد ایتالیا راه یافت. در این مسابقه نزدیک، تنیس‌باز صرب در سه ست (۳-۶ ۷-۶ ۳-۶) بر حریف آرژانتینی خود غلبه کرد.

«نوله» که هفتۀ گذشته فاتح مسترز مادرید شد، امروز برای کسب ۷۵ـمین عنوان حرفه‌ای خود باید از سد سلطان خاک عبور کند.

تقابل جوکوویچ و نادال در فینال مسترز رم ۲۰۱۹، ۵۴ـمین رویارویی این دو تنیس‌باز اسطوره‌ای و اولین مصاف‌شان در فینال یک تورنمنت مسترز در ۵ سال گذشته خواهد بود. در مصاف‌های رودررو، صربیناتور ۲۵-۲۸ از ماتادور پیش است اما در زمین‌های خاک رس، نادال با ۱۶ پیروزی در برابر ۷ شکست دست بالا را دارد.

نادال و جوکوویچ سال گذشته نیز در رقابت‌های مسترز رم با یک‌دیگر روبرو شدند که بازیکن اسپانیایی دو بر صفر پیروز شد. آخرین دیدار بین این دو اما چند ماه پیش در فینال آزاد استرالیا رقم خورد که تنیس‌باز صرب شکست سنگینی را بر رقیب قدیمی‌اش تحمیل کرد و در سه ست او را در هم کوبید.

خرید راکت تنیس نواک جوکوویچ در فروشگاه تنیس فا

خرید راکت تنیس رافائل نادال در فروشگاه تنیس فا

تنیس‌باز اهل مایورکا که امسال تا به اینجا نتوانسته در مسابقات خاک موفقیت‌های فصول گذشته را تکرار کند، امروز به‌دنبال نهمین تاج‌گذاری خود در مسترز رم است تا با آمادگی هر چه بیشتر و روحیه‌ای بالاتر پا به گرند اسلم اپن فرانسه بگذارد.

در طرف دیگر، جوکوویچ که این روزها فاصله‌اش را با رقبای خود در صدر جدول بیشتر کرده، برای کسب پنجمین عنوانش در پایتخت ایتالیا تلاش خواهد کرد.

در نبردهای میان نادال و جوکوویچ، زورآزمایی اصلی همواره بین فورهند “Cross Court” بازیکن اسپانیایی و بک‌هند “Down the Line” تنیس‌باز صرب بوده و معمولا هر کدام که در این زمینه بهتر عمل کرده در نهایت فاتح میدان نیز بوده است. اگر نادال امروز بتواند ضربات تاپ‌اسپین سهمگین خود را با عمق مناسب در زمین نوله فرود بیاورد و به موقع از فورهند “Down the Line” برای استفاده از فضای خالی بوجود آمده بهره ببرد، شانس خوبی برای کنترل جریان بازی و پیروزی خواهد داشت. اما اگر او نتواند عمق ضرباتش را حفظ کند، جوکوویچ با آمدن به درون زمین توپ‌های کوتاه وی را با ضربات “Flat” و تمام‌کننده خود جریمه خواهد کرد و در این شرایط شانس تنیس‌باز صرب برای پیروزی بیشتر خواهد بود.

گفتنی است نادال و جوکوویچ هر دو با ۳۳ عنوان مسترز، رکورددار قهرمانی در مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی هستند و در این زمینه رقابت تنگاتنگی برای پیشی گرفتن از یک‌دیگر دارند.

دیدار پایانی مسابقات مسترز رم ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران انجام خواهد شد.

4.6/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید