تنیس فا

فابیو فونینی با حذف رافائل نادال در مسترز مونته‌کارلو شگفتی‌ساز شد

0

گلادیاتور ایتالیایی سلطان خاک را در قلمرویش به زانو درآورد.

تنیسفا – رافائل نادال، قهرمان ۱۱ دوره مسابقات مسترز مونته کارلو با شکست سنگین ۰-۲ (۲-۶ ۴-۶) برابر فابیو فونینی ایتالیایی، از صعود به فینال بازماند.

با این شکست، نوار پیروزی‌های متوالی ماتادور در مونته کارلو پس از ۱۸ مسابقه (۲۵ ست) پاره شد.

نادال که به دنبال فتح ۱۲ـمین جام خود در این بازی‌ها بود، پس از شکست امروز گفت: «روز دشواری بود و فابیو هم بازیکن سرسختی است‌… من به تازگی دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته‌ام و پذیرش این مسائل از نظر روحی آسان نیست… امروز از آن روزهایی بود که همه‌چیز اشتباه بود…این ضعیف‌ترین مسابقه من در خاک در ۱۴ سال اخیر بود.»

در سوی دیگر، فونینی ۳۱ ساله با غلبه بر نادال، برای نخستین بار راهی دیدار پایانی یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شد. وی با این برد، چهارمین پیروزی خود مقابل ماتادور را به دست آورد.

بازیکن اهل سانرمو هم‌چنین به چهارمین بازیکنی در تاریخ تبدیل شد که توانسته ۳ برد در زمین‌های خاک مقابل «سلطان زمین‌های رسی» کسب کند. او حالا در کنار نواک جوکوویچ، دومینیک تیم و گاستون گائودیو تنها بازیکنانی هستند که توانسته‌اند حداقل ۳ بار نادال را در خاک شکست دهند.

فونینی فردا در دیدار پایانی با دوسان لایوویچ مسابقه می‌دهد؛ لایوویچ نیز موفق شد با شکست دنیل مدودف، تنیس‌باز روس که روز گذشته با حذف نواک جوکوویچ شگفتی‌ساز شده بود، برای نخستین بار راهی فینال یک تورنمنت از مسابقات تور جهانی “ATP” شود. (نتیجه: ۱-۶ ۵-۷)

گفتنی است لایوویچ ۲۸ ساله در ست نخست دیدار با مدودف، ۱-۵ از حریف بلندقامتش عقب بود، اما در این ست به بازی برگشت و در نهایت برابر وی به پیروزی رسید.

دیدار پایانی مسابقات مسترز مونته کارلو فردا ساعت ۱۷ به وقت ایران برگزار خواهد شد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید