تنیس فا

شگفتی در مونته کارلو؛ حذف غیرمنتظره جوکوویچ با شکست برابر مدودف

0

مرد شماره یک تنیس جهان در سومین مسترز سال نیز ناکام ماند.

تنیسفا – نواک جوکوویچ، مرد شمارهٔ یک تنیس جهان با شکست مقابل دنیل مدودف از صعود به دور نیمه‌نهایی رقابت‌های مسترز مونته‌کارلو بازماند.

در این دیدار پرافت‌واخیز که ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید، بازیکن ۲۳ ساله روس توانست حریف نامدارش را در سه ست و با نتایج ۲-۶ ۶-۴ ۳-۶ مغلوب کند.

این مهمترین پیروزی دوران ورزشی مدودف و نخستین حضور وی در دور نیمه‌پایانی یک تورنمنت مسترز به حساب می‌آید. او پیش از شروع رقابت‌های مونته کارلو، تنها ۲ پیروزی بر روی زمین‌های خاک (از مجموع ۱۱ مسابقه) در کارنامه خود ثبت کرده بود.

بازیکن اهل مسکو پس از پیروزی برابر جوکوویچ گفت: «این قطعاً بهترین مسابقۀ عمر من است؛ البته نه از نظر کیفیت که از نظر نتیجه، چراکه توانستم برای اولین بار مرد شمارۀ یک جهان را شکست بدهم و به مرحلۀ نیمه‌نهایی یک مسترز برسم.»

اما در طرف مقابل، جوکوویچ که در مسترز‌های اخیر، عملکرد دور از انتظاری داشته، با شکست دیروز به این روند ادامه داد. او امسال در دور سوم مسترز ایندین ولز مغلوب فیلیپ کولشرایبر شد و در مسترز مایمی نیز در یک‌هشتم پایانی برابر روبرتو باتیستا آخوت تن به شکست داد.

جوکوویچ پس از شکست روز گذشته گفت: «مدودف بک‌هند باثبات و خوبی دارد و از سمت بک‌هند خطاهای زیادی مرتکب نمی‌شود؛ او می‌تواند از ارتفاع خیلی پایین ضربات عمیقی بزند… امسال توپ‌های مسابقات فرق کرده‌اند و پس از برخورد با زمین خیلی ارتفاع می‌گیرند. در چهار روز اخیر، چهار شرایط مختلف را تجربه کردیم؛ اول شرایط خیلی کند و سنگین بود و بعد امروز باد زیادی داشتیم و ناگهان هوا خیلی گرم شد. این مسائل تأثیر زیادی در بازی می‌گذارند.»

در دیگر دیدار مهم این مرحله، رافائل نادال در آزمونی چالش‌برانگیز از سد گیدو پلیای آرژانتینی عبور کرد و حریف فابیو فونینی در مرحله نیمه‌نهایی شد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید