تنیس فا

تاریخ‌سازی ستاره ژاپنی در ملبورن؛ نائومی اوساکا با قهرمانی در اپن استرالیا، شماره یک تنیس زنان جهان شد

0

نائومی اوساکا با قهرمانی در رقابت‌های اوپن استرالیا به اولین بازیکن آسیایی در تاریخ تنیس تبدیل شد که نفر اول جهان می‌شود.

تنیسفا – نائومی اوساکا تنیس‌باز ۲۱ سالۀ ژاپنی موفق شد با غلبه بر پترا کویتووا در فینال گرند اسلم اپن استرالیا ۲۰۱۹، برای اولین بار به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند.

به گزارش ausopen، این ستارۀ جدید تنیس جهان توانست در دیداری جذاب و نفس‌گیر که ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه به طول انجامید، با نتیجه ۲ بر یک (۴-۶ ۷-۵ ۶-۷) حریف اهل جمهوری چک خود را شکست دهد.

اوساکا در ست دوم نیز در آستانۀ برد قرار گرفت اما سه فرصت متوالی خود برای به پایان رساندن بازی را از دست داد که سبب شد روحیه‌اش را ببازد و در نهایت این ست را به کویتووا واگذار کند. در ست سوم، او اشتباهات ست دوم را تکرار نکرد و در نهایت ۶ بر ۴ پیروز شد.

این بازیکن جوان که سپتامبر گذشته با شکست سرینا ویلیامز در فینال اپن آمریکا جهان تنیس را شوکه کرد، حالا پس از جنیفر کاپریاتی در سال ۲۰۰۱، نخستین بازیکنی است که موفق می‌شود قهرمانی‌ اولش در یک گرند اسلم را در گرند اسلم بعد از آن تکرار کند.

اوساکا که پدرش اهل هایتی و مادرش ژاپنی است، پس از این موفقیت بزرگ گفت: «از مربیان و اعضای تیم‌ام سپاسگزارم. بدون کمک شما نمی‌توانستم به قهرمانی برسم. پشت هر بازیکنی یک تیم وجود دارد و من قدردان زحمات تیم‌ام هستم.»

اوساکا اولین بازیکن (چه مرد و چه زن) آسیایی در تاریخ تنیس است که به جایگاه نخست رده‌بندی جهانی دست می‌یابد. او در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود، به جای سیمونا هالپ رومانیایی در جایگاه نخست خواهد ایستاد.

در مقابل، پترا کویتووا، قهرمان دو دوره مسابقات ویمبلدون در حالی به نایب‌قهرمانی بسنده کرد که امیدی زیادی داشت پس از اتفاقات تلخ سه سال پیش، بار دیگر بتواند قهرمانی در یکی از تورنمنت‌های بزرگ را تجربه کند و برای اولین بار بر صدر رده‌بندی جهانی بایستد. کویتووا که سال ۲۰۱۶ در جریان حمله یک سارق به منزلش از ناحیه دست چپ دچار جراحات جدی شد، در مراسم اهدای جام با اشاره به این موضوع گفت:

«باورکردنی نیست… باورم نمی‌شود که دوباره توانستم در فینال یک گرند اسلم بازی کنم. از اعضای تیم‌ام تشکر می‌کنم که در این دوران سخت و درحالی که هرگز معلوم نبود دوباره بتوانم راکت به دست بگیرم، کنارم بودند و مرا تنها نگذاشتند… فینال خوبی بود، به نائومی برای قهرمانی و صدرنشینی تبریک می‌گویم.»

رده‌بندی ۱۰ نفر برتر تنیس زنان که روز دوشنبه منتشر می‌شود:

۱- اوساکا
۲- کویتووا
۳- هالپ
۴- استیونس
۵ – پلیشکووا
۶- کربر
۷- اسویتولینا
۸- برتنس
۹- ووزنیاکی
۱۰- سابالنکا

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید