تنیس فا

زورف با شکست مقتدرانه جوکوویچ قهرمان مسابقات تنیس لندن شد

0

الکساندر زورف در فینال مسابقات لندن مرد شماره یک تنیس جهان را متوقف کرد.

تنیسفاالکساندر زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی با شکست نواک جوکوویچ در فینال مسابقات تنیس لندن، به اولین قهرمانی خود در این رقابت‌ها دست یافت.

این قهرمانی، ۱۰ـمین و مهم‌ترین عنوان دوران ورزشی زورف به حساب می‌آید.

«ساشا» در این دیدار موفق شد حریف نامدار خود را که شانس اصلی قهرمانی محسوب می‌شد، در دو ست متوالی (۳-۶ ۴-۶) شکست دهد.

این مسابقه که قضاوت آن بر عهده علی نیلی داور پرافتخار کشورمان بود، یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید.

زورف که چهار روز پیش در مرحله گروهی مغلوب جوکوویچ شده بود، امشب بازی بی‌نقصی از خود به نمایش گذاشت و حریف قدرتمند خود را متوقف کرد.

تنیس‌باز اهل هامبورگ روز گذشته در مرحله نیمه‌نهایی نیز دست به کار بزرگی زد و راجر فدرر را شکست داد.

این بازیکن ۲۱ ساله جوان‌ترین قهرمان این مسابقات در ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود. (پس از نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۸)

او هم‌چنین سومین تنیس‌باز آلمانی است که فاتح مسابقات پایان فصل می‌شود؛ پیش از او، بوریس بکر و میشایل اشتیک دو تنیس‌باز دیگر آلمانی بودند که به این مهم دست یافتند.

زورف در مراسم اهدای جام در مورد این پیروزی گفت: «نمی‌توانم احساساتم را توصیف کنم. خیلی خوشحال هستم چراکه این بزرگترین عنوان دوران ورزشی‌ام است. به نواک بابت هفته فوق‌العاده‌ای که سپری کرد‌ تبریک می‌گویم.»

او در ادامه خطاب به جوکوویچ گفت: «می‌دانم که تو در هر مسابقه‌ای که بخواهی می‌توانی پیروز شوی.‌ اما ممنون که امروز اجازه دادی من برنده بشوم. (خنده)»

جوان‌اول تنیس جهان با توجه به تنها شکستی که برابر جوکوویچ در دور گروهی متحمل شد، ۱۳۰۰ امتیاز از این مسابقات بدست آورد و مبلغ ۲,۵۰۹,۰۰۰ دلار نیز جایزه نقدی دریافت کرد.

از سوی دیگر نواک جوکوویچ که تا پیش از این مسابقه در آمادگی کامل به سر می‌برد، به دنبال ۶ـمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها و برابری با رکورد راجر فدرر سوییسی بود که از رسیدن به این مهم بازماند.

در بخش دونفره مسابقات لندن، تیم جک ساک و مایک برایان با غلبه بر تیم پیر-اوگ اربر و نیکولاس ماهوت، مقام قهرمانی مسابقات فینال تور جهانی در لندن را کسب کردند. (نتیجه: ۱۱-۱۳ ۱-۶ ۷-۵)

ساک و برایان که از رقابت‌های کویینز کلاب در سال جاری همکاری خود را آغاز کردند، در مسابقات گرند اسلم ویمبلدون و آزاد آمریکا نیز جام قهرمانی را بالای سر بردند.

4.4/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید