تنیس فا

علی نیلی به عنوان داور دیدار جوکوویچ و زورف در فینال مسابقات لندن انتخاب شد

0

علی نیلی آخرین مسابقه‌ی تور جهانی تنیس مردان در سال ۲۰۱۸ را قضاوت می‌کند.

تنیسفا – علی نیلی، داور پرافتخار کشورمان قضاوت دیدار نواک جوکوویچ و الکساندر زورف در فینال رقابت‌های مسترز پایان فصل لندن را برعهده خواهد داشت.

پرونده رقابت‌های تور جهانی تنیس مردان در فصل ۲۰۱۸ در حالی عصر امروز با برگزاری دیدار جوکوویچ و زورف در فینال مسابقات لندن بسته می‌شود که قضاوت این مسابقه حساس و مهم به علی نیلی داور نشان طلای ایرانی سپرده شده است.

مسابقات فینال تور جهانی که از آن با نام گرند اسلم پنجم یاد می‌شود، یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های تنیس است که در پایان سال بین هشت تنیس‌باز برتر فصل انجام می‌شود.

این برای اولین بار است که علی نیلی برای قضاوت در دیدار فینال این رقابت‌ها بر روی صندلی می‌نشیند.

علی نیلی که یکی از ۱۰ داور اصلی صندلی در تور تنیس مردان است، سابقه قضاوت در مسابقات مهم دیگری از جمله فینال گرند اسلم ویمبلدون سال ۲۰۱۵ بین فدرر و جوکوویچ و فینال گرند اسلم آزاد آمریکا سال ۲۰۱۶ بین جوکوویچ و واورینکا را در کارنامه دارد.

او هم‌چنین در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ به عنوان داور صندلی حضور داشت و برای کشورمان افتخار آفرینی کرد. سامانه امتیازشمار زنده تنیس که در مسابقات بین‌المللی از آن استفاده می‌شود نیز توسط نیلی طراحی شده است.

علی نیلی متولد سال ۱۳۵۷ در شهر تهران است و از سن ۵ سالگی به واسطه پدرش وارد دنیای تنیس شد. او پس از ورود به داوری، مراحل ترقى را یکی پس از دیگری طی کرد و در سال ۲۰۰۸ موفق شد نشان طلای داوری صندلی را از فدراسیون جهانی تنیس دریافت کند. نیلی در سال ۲۰۱۳ توانست نشان طلای سرداوری و نظارت را نیز به دست آورد.

4.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید