تنیس فا

جوکوویچ با درهم کوبیدن اندرسون، حریف زورف در فینال مسابقات لندن ۲۰۱۸ شد

0

نواک جوکوویچ حریف ساشا زورف در فینال مسابقات پایانی فصل ۲۰۱۸ تنیس مردان شد.

تنیسفا – مرد شماره یک تنیس جهان در دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی، موفق شد کوین اندرسون از آفریقای جنوبی را مقتدرانه و با نتایج ۲-۶ ۲-۶ شکست دهد و برای هفتمین بار در دوران ورزشی‌اش به دیدار پایانی این رقابت‌ها برسد.

تنیس‌باز اهل بلگراد با این پیروزی، آمار خود پس از رقابت‌های ویمبلدون امسال را به ۳۵ برد و تنها ۲ شکست بهبود بخشید.

جوکوویچ در فینال به مصاف الکساندر زورف آلمانی خواهد رفت که او نیز روز گذشته موفق شد راجر فدرر سوییسی را پشت سر بگذارد. جوکوویچ و زورف چهار روز قبل در دور گروهی این مسابقات نیز با یک‌دیگر دیدار کردند که بازیکن صرب براحتی توانست حریف جوان خود را در دو ست متوالی شکست دهد.

زورف و جوکوویچ پیش از دور گروهی مسابقات لندن، ۲ مرتبه برابر یک‌دیگر قرار گرفته‌اند که سهم هر کدام یک پیروزی بوده است؛ جوکوویچ در رقابت‌های مسترز شانگهای ۲۰۱۸ توانست جوان آلمانی را شکست دهد و در مسترز رم ۲۰۱۷، این زورف بود که بر حریف پرآوازه خود چیره شد.

«نوله» که ۱۴ عنوان قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد، امسال در رقابت‌های فینال تور جهانی آمار خیره‌کننده‌ای را از خود به جای گذاشته است؛ از ابتدای مسابقات او هیچ یک از گیم‌های سرویس خود را واگذار نکرده و تاکنون تنها ۱۹ امتیاز را بر روی سرویس اولش از دست داده است. جالب‌‌تر اینکه او در امتیازهای سرویس دوم، حتی بهتر عمل کرده و تنها ۱۳ امتیاز را از دست داده که ۵ مورد آن نیز خطای سرویس (دابل فالت) بوده است. به نظر می‌رسد جوکوویچ که پیش از این به خاطر دریافت‌های سرویس‌اش شهرت داشت، حالا در مهارت سرویس نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده است.

زورف که نخستین حضور خود در دیدار پایانی مسابقات لندن را تجربه می‌کند، روز گذشته درباره مصاف فینال به خبرنگاران گفت: «نواک در حال حاضر بهترین بازیکن جهان است. پیروزی مقابل او بسیار دشوار است. در طول شش ماه گذشته به سختی شکست خورده و فوق‌العاده بازی می‌کند. برای این‌که مقابل او شانس داشته باشید باید بهترین بازی خود را ارائه دهید و این چیزی است که من امیدوارم فردا بتوانم مقابل وی انجام دهم.»

جوکوویچ نیز در مورد دیدار فینال و رویارویی با زورف عنوان کرد: «فکر می‌کنم مسابقه‌ی فینال، متفاوت از دیدارمان در دور گروهی باشد. برد مقابل زورف در دور گروهی قطعا می‌تواند از لحاظ ذهنی به سود من باشد. اما ساشا به رغم جوانی، بازیکن شناخته شده‌ای است. او در چند سال گذشته مهارت‌های فوق‌العاده خود را درون زمین به نمایش گذاشته و نشان داده که لیاقت حضور در جمع بهترین بازیکنان جهان را دارد.»

در دیدار فینال، جوکوویچ می‌کوشد تا به نخستین بازیکنی از سال ۱۹۸۶ به این سو تبدیل شود که بدون از دست دادن حتی یک ست، عنوان قهرمانی مسابقات فینال تور جهانی را از آن خود می‌کند. آخرین بار ۳۲ سال پیش، ایوان لندل افسانه‌ای توانست به این مهم دست یابد. جوکوویچ هم‌چنین در صورت قهرمانی، با ۳۱ سال و ۵ ماه سن، لقب مسن‌ترین قهرمان مسابقات را به خود اختصاص خواهد داد.

دیدار پایانی مسابقات لندن ۲۰۱۸ از ساعت ۲۱:۳۰ شامگاه یک‌شنبه با قضاوت علی نیلی، داور نشان طلا از ایران برگزار خواهد شد. 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید