تنیس فا

راه‌یابی زورف و جوکوویچ به جمع ۴ نفر برتر مسابقات لندن

0

الکساندر زورف و نواک جوکوویچ با غلبه بر رقبای خود در مرحله گروهی مسابقات لندن ۲۰۱۸، به ترتیب حریف راجر فدرر و کوین اندرسون در مرحله نیمه‌نهایی شدند.

تنیسفا -دور گروهی مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۱۸ روز گذشته با برگزاری دیدارهای باقیمانده از گروه گوستاوو کوئرتن به پایان رسید و تکلیف نفرات صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی مشخص شد.

در مسابقه‌ی نخست، الکساندر زورف آلمانی برابر جان ایزنر قرار گرفت و درحالی که برای صعود به پیروزی در یک ست نیاز داشت، در پایان موفق شد بدون از دست دادن ست مقابل شماره ۱ تنیس آمریکا به برتری برسد. (۳-۶ ۶-۷)

پیروزی زورف مقابل ایزنر منجر به صعود وی به عنوان بازیکن دوم از گروه کوئرتن شد.

تنیس‌باز ۲۱ ساله اهل هامبورگ با این برد، به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که در ۹ سال گذشته توانسته به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه پیدا نماید.

جوان‌اول تنیس جهان در مرحله نیمه‌پایانی باید به مصاف راجر فدرر سوییسی برود. آخرین دیدار این دو به یک‌سال قبل و در مرحله گروهی مسابقات لندن باز می‌گردد.

اما برد زورف موجب شد تا نواک جوکوویچ به عنوان صدرنشین گروه کوئرتن به جمع ۴ نفر برتر مسابقات لندن راه یابد.

جوکوویچ، مرد شماره ۱ تنیس جهان نیز در آخرین مسابقه از دور گروهی رقابت‌های لندن که جنبه تشریفاتی داشت برابر مارین چیلیچ کروات قرار گرفت و موفق شد به راحتی تنیس‌باز کروات را پشت سر بگذارد تا بدون شکست به مرحله‌ی بعد برسد. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷)

بیشتر بخوانید: صعود فدرر و اندرسون به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات لندن

این برای پنجمین بار است که ستاره صربستانی تنیس بدون تحمل هیچ شکستی از دور گروهی مسابقات لندن صعود می‌کند.

یادآور می‌شود قضاوت دیدار جوکوویچ و چیلیچ بر عهده علی نیلی، داور نشان طلا از ایران بود.

مرد شماره یک تنیس جهان که از آغاز مسابقات ویمبلدون تاکنون تنها دو مسابقه خود را واگذار کرده، در دور نیمه‌پایانی با کوین اندرسون دیدار می‌کند؛ این سومین رویارویی جوکوویچ و اندرسون در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. در هر دو مصاف قبلی «نوله» برابر حریف بلندقامت خود به برتری رسیده است.

دور نیمه‌پایانی مسابقات لندن امروز عصر برگزار می‌شود. در دیدار نخست، راجر فدرر از ساعت ۱۷:۳۰ برابر ساشا زورف به میدان می‌رود و از ساعت ۲۳:۳۰ نواک جوکوویچ و کوین اندرسون مقابل هم قرار خواهند گرفت.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید