تنیس فا

صعود فدرر و اندرسون به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات لندن

0

راجر فدرر و کوین اندرسون به مرحله‌ی نیمه‌پایانی مسابقات فینال تور جهانی راه یافتند.

تنیسفا – رقابت‌های فینال تور جهانی درحالی روز گذشته در لندن پیگیری شد که پیروزی ۰-۲ دومینیک تیم مقابل کی نیشیکوری، مسیر راجر فدرر برای صعود به دور نیمه‌نهایی را هموار کرد؛ تیم روز گذشته نمایش خوبی برابر حریف ژاپنی خود ارائه داد و موفق شد با نتایج ۴-۶ ۱-۶ او را شکست دهد. بازیکن ۲۵ ساله اهل اتریش گرچه ۲ دیدار نخست خود مقابل کوین اندرسون و راجر فدرر را واگذار کرده بود و شانس چندانی برای صعود به مرحله بعد نداشت، در این مسابقه کم‌اشتباه ظاهر شد.

تیم پس از این بازی در مصاحبه درون زمین اظهار داشت: «وقتی پا به این مسابقه گذاشتم، فشار زیادی بر رویم نبود. فقط می‌خواستم به خودم و تماشاگران، دومینیک تیم واقعی را نشان دهم.»

اما پیروزی تیم برابر نیشیکوری موجب شد تا راجر فدرر با اضطراب کم‌تری مقابل کوین اندرسون قرار گیرد؛ اسطوره سوییسی که نیازمند پیروزی در یک ست در این مسابقه بود تا به عنوان نفر دوم از گروه لیتون هیوئیت صعود کند، توانست در ۲ ست متوالی (۳-۶ ۴-۶) اندرسون را پشت سر بگذارد تا صدرنشین گروه شود و به دور نیمه‌پایانی صعود نماید.

فدرر که با ۶ قهرمانی رکورددار رقابت‌های فینال تور جهانی است، برای ۱۵ـمین بار در ۱۶ حضورش در این مسابقات، راهی دور نیمه‌نهایی شد.

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم هم‌چنین انتقام شکست خود مقابل اندرسون در مسابقات ویمبلدون امسال را گرفت. 

اندرسون ۳۲ ساله که نخستین حضورش در مسابقات لندن را تجربه می‌کند، با ۲ پیروزی که مقابل تیم و نیشیکوری بدست آورد، پس از فدرر به عنوان بازیکن دوم به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.

دیدارهای باقی‌مانده از گروه گوستاوو کوئرتن امروز از ساعت ۱۷:۳۰ (به وقت ایران) انجام خواهد شد؛ در بازی نخست الکساندر زورف به مصاف جان ایزنر می‌رود و از ساعت ۲۳:۳۰، نواک جوکوویچ برابر مارین چیلیچ قرار خواهد گرفت. جوکوویچ با پیروزی در دو دیدار نخست صعودش به دور نیمه‌نهایی را قطعی کرده است.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید