تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ حذف فدرر، مدافع عنوان قهرمانی از مسابقات

0

تنیسفا: در نهمین روز از مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۸، راجر فدرر، بخت اول قهرمانی مسابقات در یک دیدار طاقت‌فرسا مقابل کوین اندرسون تن به شکست داد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. رافائل نادال، بخت دوم کسب جام اما در یک ماراتن نفس‌گیر موفق شد بر خوان مارتین دل‌پوترو غلبه کند و به نیمه‌نهایی برسد. نواک جوکوویچ نیز با نتیجه ۱-۳ توانست  از سد کی نیشیکوری عبور کند.

رقابت‌های ویمبلدون در نهمین روز خود با یک شگفتی بزرگ همراه بود؛ راجر فدرر، بخت نخست و مدافع عنوان قهرمانی در دیداری ۵ سته که ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه به طول انجامید، برابر کوین اندرسون تن به شکست داد و از مسابقات حذف شد. فدرر در حالی این دیدار را واگذار کرد در دو ست نخست پیروز شده بود و در ست سوم نیز تنها یک امتیاز با پیروزی فاصله داشت.  (نتیجه: ۱۱-۱۳ ۴-۶ ۵-۷ ۷-۶ ۶-۲)

اندرسون ۳۲ ساله پس از پیروزی در این دیدار به‌یادماندنی اظهار داشت: «پیغام‌های بیشماری را از کشورم دریافت کرده‌ام. واضح است که چنین رویدادی و بازی مقابل حریفی مانند راجر پوشش خبری زیادی خواهد داشت. مجددا می‌گویم، امیدوارم این برد مثالی باشد برای این‌که شما رویاهایتان را دنبال کنید و به خودتان باور داشته باشید.»

اندرسون در حالی در این مسابقه‌ی حساس به برتری دست یافت که در ۴ مصاف گذشته‌ی خود برابر تنیس‌باز پرآوازه‌ی سوییسی، هرگز نتوانسته بود در یک ست به پیروزی برسد.

فدرر ۳۶ ساله که به دنبال کسب ۹ـمین قهرمانی در ویمبلدون بود، پس از بازی به خبرنگاران در مورد بازی گفت: «در ست نخست احساس خیلی خوبی داشتم. سرویس‌های اندرسون را خوب می‌خواندم و او نتوانست ایس‌های زیادی بزند.»

«هرچه بازی پیش رفت، دیگر نتوانستم او را با ضرباتم غافل‌گیر کنم و این احساس خیلی بدی به آدم می‌دهد. اینطور نیست که قبلا این مورد پیش نیامده باشد. من بارها و بارها در مسابقه‌های مشابه این بازی کردم. اما دیروز نتوانستم به اندازه کافی او را تحت فشار بگذارم و طوری بازی کنم که خطاهای بیشتری مرتکب شود. به نظرم این موضوع تعیین‌کننده بود.»

فدرر که در این مسابقه تنها یک‌ امتیاز با پیروزی در ۳۴ـمین ست متوالی خود‌ در ویمبلدون و شکستن رکورد قبلی‌اش در این رقابت‌ها فاصله داشت، در مورد شرایط ذهنی خود گفت: «صادقانه بگویم، در طول بازی از لحاظ ذهنی خسته نشدم. حالا اما بسیار خسته هستم و احساس خیلی بدی دارم. خیلی بد است. اما پیش می‌آید. باید به او (اندرسون) تبریک گفت.»

دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم در ادامه افزود: «کنار آمدن با این باخت، شاید مدتی طول بکشد و یا شاید هم فقط نیم ساعت زمان بخواهد. اما قطعا هدفم این است که سال آینده به این مسابقات برگردم.»

اما در یکی از بهترین دیدارهای سال ۲۰۱۸، رافائل نادال در ورزشگاه مرکزی به مصاف خوان مارتین دل‌پوترو رفت؛ در این مسابقه‌ی نفس‌گیر و هیجان‌انگیز که ۴ ساعت و ۴۸ دقیقه به طول انجامید، ماتادور اسپانیایی موفق شد در ۵ ست برج تاندیل را شکست دهد و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ راهی دور نیمه‌پایانی سومین گرند اسلم سال شود. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۶-۴ ۷-۶ ۵-۷)

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

نادال، قهرمان دو دوره ویمبلدون با پیروزی در دیدار گذشته، برای ششمین بار به جمع ۴ نفر برتر ویمبلدون پیوست.

ستاره‌ی اهل مایورکا پس از پیروزی عنوان کرد: «از این‌که توانستم در بسیاری از امتیازات مهم بازی در ست پنجم پیروز شوم بسیار خوشحال هستم. خیلی از کارها را به نحو احسن انجام دادم. به روی تور هم رفتم. به طور کلی مسابقه‌ی مثبتی برایم بود. تنها مورد منفی این است که نزدیک ۵ ساعت بازی کردم. شاید این شانس را داشتم که با پیروزی در ست دوم، مدت کم‌تری در زمین باشم.»

از طرف دیگر، دل‌پوترو با پیروزی در این دیدار می‌توانست برای ۱۰ـمین بار مقابل یک بازیکن شماره ۱ جهان به برتری دست یابد. او در صورت برد هم‌چنین می‌توانست در جدول رده‌بندی تا رتبه‌ی سوم صعود کند که از رسیدن به این مهم باز ماند.

سلطان زمین‌های خاک در مرحله‌ی بعد به مصاف نواک جوکوویچ خواهد رفت؛ سونامی صربستانی که این روزها به دوران اوج خود بازگشته، با پیروزی ۱-۳ (۲-۶ ۲-۶ ۶-۳ ۳-۶) برابر کی نیشیکوری موفق شد برای هشتمین بار به دور نیمه‌پایانی مسابقات ویمبلدون برسد.

شماره ۱ سابق جهان که برای ۳۲ـمین بار در دوران ورزشی‌اش به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم رسیده است، پس از بازی به خبرنگاران گفت: «اگر بخواهم مقایسه‌ای بین سال‌های اوجم و دیدار امروز انجام دهم باید بگویم که بسیار نزدیک به هم هستند. از سطح بازی‌ام راضی هستم. با توجه به عملکردی که داشتم به نظرم استحقاق حضور در دور نیمه‌نهایی را دارم. نمی‌خواهم همینجا متوقف شوم. امیدوارم شانس این را داشته باشم که برای رسیدن به جام بجنگم.»

به این ترتیب روز جمعه جوکوویچ و نادال برای ۵۲ـمین بار مقابل یک‌دیگر به میدان خواهند رفت.

نبرد بلند قامتان تنیس جهان بین جان ایزنر و میلوس رائونیچ نیز در پایان با پیروزی ایزنر خاتمه یافت؛ تنیس‌باز ۲۰۸ سانتی‌متری آمریکایی که حضور در ۴۱ـمین گرند اسلم خود را تجربه می‌کند، با شکست فینالیست سال ۲۰۱۶ توانست برای نخستین بار به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم برسد. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶ ۶-۷ ۷-۶)

ایزنر در دور بعد به مصاف کوین اندرسون خواهد رفت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید