تنیس فا

رافائل نادال با پیروزی برابر استفانوس تیتیپاس در فینال مسابقات راجرز کاپ، ۳۳ـمین عنوان مسترز ۱۰۰۰ امتیازی خود را کسب کرد

0

تنیسفا: رافائل نادال، تنیس‌باز اسپانیایی با غلبه بر استفانوس تیتیپاس در فینال رقابت‌های مسترز راجرز کاپ، به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.

دیدار پایانی رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی راجرز کاپ روز گذشته در شهر تورانتو انجام شد و رافائل نادال اسپانیایی موفق شد در دو ست پیاپی و با نتایج ۶ بر ۲ و ۷ بر ۶، استفانوس تیتیپاس، تنیس‌باز جوان یونانی را شکست دهد و برای چهارمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. قضاوت این دیدار به عهده علی نیلی داور نشان طلای کشورمان بود.

شماره ۱ تنیس جهان با پیروزی در مسابقه‌ی دیروز، ۸۰ـمین عنوان قهرمانی خود را جشن گرفت. ماتادور که آخرین بار در سال ۲۰۱۳ توانسته بود در یک تورنمنت مسترز هارد کورت قهرمان شود، با این برد ۳۳ـمین جام خود در رقابت‌های ۱۰۰۰ امتیازی را بدست آورد و به رکوردشکنی در این زمینه ادامه داد. پس از او نواک جوکوویچ با ۳۰ عنوان بیشترین تعداد عنوان مسترز را در کارنامه دارد.

نادال پس از این قهرمانی گفت: «اگر دو هفته قبل به من می‌گفتید که قهرمان راجرز کاپ می‌شوم، آن‌را باور نمی‌کردم. از این بهتر نمی‌شد فصل هارد کورت را شروع کرد. قهرمانی در تورانتو بسیار مهم است. قهرمانی در مسابقات مسترز به ندرت به دست می‌آید. پیروزی بسیار مهمی برایم بود و بسیار خوشحال هستم.»

تنیس‌باز اهل مایورکا حالا با ۴ قهرمانی در کانادا، بیش از هر تورنمنت هارد کورت دیگری فاتح این رقابت‌ها شده است. پس از این مسابقات، گرند اسلم آزاد آمریکا و مسترز ایندین ولز موفق‌ترین تورنمنت‌های هارد کورت نادال به شمار می‌آیند که او توانسته در هر کدام از آن‌ها سه بار قهرمان شود.

او در این‌باره توضیح داد: «خبر بسیار خوبی است. مسترز کانادا تورنمنتی است که ۴ بار در آن قهرمان شده‌ام. کانادا جایی است که من در آن راحت هستم. خوب بازی می‌کنم. امسال لباس‌هایم در این تورنمنت نیز به رنگ‌های پرچم کانادا بود.»

دارنده ۱۷ عنوان گرند اسلم در مورد ۸۰ـمین قهرمانی دوران ورزشی‌اش افزود: «۸۰ـمین قهرمانی دستاورد بزرگی است که یکی از مهم‌ترین‌های آن نیز می‌باشد. مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی مسترز از جمله رقابت‌هایی هستند که پیروزی در آن‌ها دشوار است. بعضی مواقع قهرمانی در مسترزها حتی از قهرمانی در گرند اسلم‌ها نیز دشوارتر است چراکه نمی‌توانید از رقابت‌ با سخت‌ترین حریف‌ها اجتناب کنید.»

به این ترتیب، بازیکن ۳۲ ساله اهل مایورکا، ۵ـمین قهرمانی خود در رقابت‌های فصل ۲۰۱۸ را به دست آورد. وی ‌پیش‌تر با صعود به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات توانسته بود به عنوان اولین تنیس‌باز جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی لندن را قطعی کند. نادال هم‌چنین با فتح راجرز کاپ، شانس خود برای به پایان رساندن فصل ۲۰۱۸ با رتبه یک را بیش از پیش بالا برد.

در سوی دیگر، استفانوس تیتیپاس، تنیس‌باز جوان یونانی و پدیده این دوره از مسابقات که در تولد ۲۰ سالگی‌اش به دنبال خلق یک شگفتی دیگر بود، در برداشتن گام آخر ناکام ماند. این بازیکن اهل آتن در مسیر راهیابی به فینال، با پشت سر گذاشتن ۴ بازیکن از ۱۰ تنیس‌باز برتر جهان (کوین اندرسون، ساشا زورف، نواک جوکوویچ و دومینیک تیم)، رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت کرده بود. او به لطف عملکرد درخشانس در این مسابقات، در رده‌بندی جدید با ۱۲ پله صعود در رتبه پانزدهم جهان قرار گرفت.

این دومین فینال تیتیپاس در رقابت‌های تور حرفه‌ای مردان بود. او امسال در فینال رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی بارسلونا نیز مغلوب حریف نام‌آشنای اسپانیایی‌اش شده بود. 

اضافه می‌شود در بخش زنان راجرز کاپ نیز سیمونا هالپ، شماره ۱ تنیس زنان با پیروزی در برابر اسلون استیونس، برای دومین بار فاتح این رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۳ ۶-۷) این سومین قهرمانی هالپ رومانیایی در فصل جاری بود.

او پس از قهرمانی گفت: «خوشحالم؛ بعد از قهرمانی در فرنچ اوپن ‌و دوری از مسابقات برای یک مدت طولانی، احساس می‌کنم بازی‌ام هنوز در سطح مناسبی قرار دارد و همچنان برای پیروزی عطش دارم که این به من احساس آرامش می‌دهد.»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید