تنیس فا

هم‌چنان مهارناپذیر در خاک؛ رافائل نادال با شکست استیپاس برای ۱۱ـمین بار قهرمان مسابقات بارسلونا شد.

0

تنیسفا: رافائل نادال با غلبه بر استفانوس استیپاس در فینال رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی بارسلونا، برای ۱۱ـمین بار قهرمان این مسابقات شد.

رافائل نادال، تنیس‌باز اسپانیایی شکست‌ناپذیری خود در فصل خاک را ادامه داد و با برتری مقابل استفانوس استیپاس در فینال مسابقات ۵۰۰ امتیازی بارسلونا، برای ۱۱ـمین بار جام قهرمانی این تورنمنت را بالای سر برد.

سلطان خاک در این بازی موفق شد حریف ۱۹ ساله خود از یونان را که برای اولین بار حضور در فینال مسابقات حرفه‌ای را تجربه می‌کرد با نتایج (۲-۶ ۱-۶) از پیش رو بردارد.

شماره ۱ تنیس جهان با قهرمانی در بارسلونا، تعداد بردهای متوالی خود در زمین‌های خاک را به عدد ۱۹ رساند. او هم‌چنین با پیروزی در ۴۶ـمین ست متوالی در خاک، عملکرد خیره‌کننده‌ی خود در این زمین‌ها را بهبود بخشید.

نادال پس از بازی گفت: «برای برد مقابل چنین حریف دشواری بسیار خشنود هستم. آینده‌ی بسیار خوبی در انتظار استیپاس است. دیدار فینال فوق‌العاده‌ای بود و ۱۱ـمین قهرمانی اهمیت زیادی برایم دارد. از کل هفته لذت بردم و تماشاگران از من حمایت خیلی خوبی کردند. توضیح این‌که چطور می‌توان در یک تورنمنت ۱۱ بار به قهرمانی رسید سخت است. ۱۱ عنوان مونته‌کارلو و ۱۱ عنوان بارسلونا چیزی است که هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم انجامش دهم. من از هر هفته لذت می‌برم و بازی در تورنمنتی که از حضور در آن لذت می‌برم برایم اهمیت زیادی دارد.»

ماتادور اهل مایورکا با قهرمانی در بارسلونا، ۴۰۱ـمین برد خود در زمین‌های خاک را به دست آورد و ۷۷مین عنوان قهرمانی دوران ورزشی‌اش را کسب را کرد تا همراه با جان مک‌انرو، در جایگاه چهارم رکورداران قهرمانی در تاریخ تنیس بایستد.

قهرمانی در بارسلونا و کسب ۵۰۰ امتیاز، سلطان خاک را هم‌چنان صدرنشین جدول رده‌بندی نگه داشت. وی در صورت شکست در این رقابت‌ها جایگاه نخست جدول را از دست می‌داد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید