تنیس فا

انجلیک کربر با پیروزی برابر سرینا ویلیامز قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۸ شد

0

انجلیک کربر با غلبه بر سرینا ویلیامز در فینال رقابت‌های ویمبلدون به سومین عنوان گرند اسلم خود دست یافت.

در دیدار پایانی مسابقات ویمبلدون در بخش زنان، روز یکشنبه، انجلیک کربر آلمانی برابر سرینا ویلیامز آمریکایی به پیروزی رسید و برای اولین‌بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برد.

در این دیدار که ۶۵ دقیقه به طول انجامید، کربر ۳۰ ساله توانست انتقام شکست دو سال پیش در فینال ویمبلدون را از حریف آمریکایی خود بگیرد و در دو ست با نتایج مشابه ۶ بر ۳ پیروز شود.

این سومین عنوان قهرمانی کربر در مسابقات گرند اسلم بود؛ وی پیش از این قهرمانی در رقابت‌های آزاد استرالیا ۲۰۱۶ و آزاد آمریکا ۲۰۱۶ را در کارنامه خود ثبت کرده بود.

شماره یک سابق جهان پس از قهرمانی گفت: «قبل از مسابقه عصبی بودم و استرس داشتم. اما به خودم گفتم برو در زمین و بهترین بازی‌ات را ارائه بده. چراکه میدانستم روبروی سرینا باید بهترین تنیسم را ارائه بدهم، به خصوص در لحظات حساس»

وی ادامه داد: «قهرمانی در ویمبلدون شگفت‌انگیز است. نمی‌توانم احساساتم را توصیف کنم. وقتی کودک بودم رویای این لحظات را می‌دیدم. پیروزی در ویمبلدون اتفاق ویژه‌ای در زندگی حرفه‌ای من است»

کربر با این قهرمانی به اولین تنیس‌باز آلمانی تبدیل شد که در ۲۲ سال گذشته (پس از قهرمانی اشتفی گراف در ۱۹۹۶) ویمبلدون را فتح می‌کند.

در سوی مقابل، ویلیامز ۳۶ ساله که پس از گذراندن دوران بارداری، امید داشت با کسب ۲۴مین عنوان گرند اسلم خود با رکورد مارگارت کورت استرالیایی برابری کند از این مهم بازماند.

ویلیامز پس از این دیدار گفت: «فکر می‌کنم این دو هفته به من نشان داد که هنوز می‌توانم مسابقه بدهم. فطعا هنوز می‌توانم در گرند اسلم‌ها به قهرمانی فکر کنم.»

او هم‌چنین در مراسم اهدای جام خطاب به مادران گفت: «می‌خواهم به شما بگویم که امروز من در زمین برای شما ‌جنگدیم و تمام تلاشم را کردم. اما خب انجلیک فوق‌العاده کار کرد»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید