تنیس فا

سرینا ویلیامز و انجلیک کربر حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۸ شدند

0

تنیسفا: انجلیک کربر و سرینا ویلیامز به ترتیب با شکست یلنا اوستاپنکو و یولیا گرگس، حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۸ شدند.

دهمین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۸ با برگزاری دیدارهای دور نیمه‌پایانی در بخش انفرادی زنان به پایان رسید و انجلیک کربر موفق شد در ورزشگاه مرکزی با شکست یلنا اوستاپنکو در دو ست متوالی (۳-۶ ۳-۶)، بار دیگر راهی فینال مسابقات شود.

کربر، بخت یازدهم قهرمانی که برای دومین بار در سه سال گذشته به فینال ویمبلدون راه یافته، پس از این دیدار در مورد مسابقه گفت: «او (اوستاپنکو) کار را همان‌گونه که انتظار داشتم آغاز کرد. بسیار سرسختانه من را تحت فشار گذاشت. سعی کردم متمرکز بمانم و امتیاز به امتیاز پیش بروم چراکه او خیلی خوب بازی رو شروع کرد. پس از آن سعی کردم ریتم بازی‌ام را پیدا کنم و از فرصت‌های به‌وجود آمده استفاده کنم.»

شماره ۱ سابق جهان هم‌چنین در مورد بازگشت به فینال سومین گرند اسلم سال گفت: «مفتخرم پس از اینکه سال گذشته اوضاع آن‌گونه که انتظار داشتم پیش نرفت، بار دیگر به فینال ویمبلدون بازگشتم. هدفم از ابتدای فصل این بود که به اینجا برسم و در مسابقات گرند اسلم خوب عمل کنم. رسیدن دوباره به فینال احساس بسیار خوبی دارد.»

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

گفتنی است کربر آلمانی، تنها بازیکنی است که توانسته در سه گرند اسلم نخست امسال به هفته‌ی دوم مسابقات راه یابد. دارنده ۲ عنوان گرند اسلم، در مسابقات آزاد استرالیا به مرحله‌ی نیمه‌پایانی رسید و در آزاد فرانسه نیز تا دور ۱/۴ نهایی بالا آمد.

تنیس‌باز شماره ۱۰ جهان در صورت قهرمانی در مسابقات می‌تواند تا رتبه‌ی چهارم در جدول رده‌بندی صعود کند.

در دیگر مسابقه‌ی دور نیمه‌پایانی، سرینا ویلیامز، قهرمان ۷ دوره ویمبلدون در زمین مرکزی به مصاف یولیا گرگس آلمانی رفت و توانست با پیروزی دو بر صفر (۴-۶ ۲-۶) برابر این بازیکن آلمانی، برای ۱۰ـمین بار به فینال مسابقات ویمبلدون برسد.

ویلیامز ۳۶ ساله در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی به خبرنگاران در مورد بازی توضیح داد: «به نظرم او (گرگس) بسیار خوب بازی کرد. باید بهترین بازی‌ام را به نمایش می‌گذاشتم. هرگز ندیدم او این‌گونه خوب بازی کند، از او بازی زیاد دیده‌ام. واقعا تنیس او را دوست دارم. به نظرم امروز نتیجه تلاش و ثبات او در ۱۴ ماه گذشته را شاهد بودیم.»

دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم ضمن ابراز رضایت از نحوه‌ی بازی‌اش در دیدار روز گذشته، افزود: «بسیار خوشحال بودم که توانستم این‌گونه بازی کنم که اگر خوب بازی نمی‌کردم، قادر نبودم برنده از زمین مسابقه بیرون بیایم.»

تنیس‌باز آمریکایی که در آغاز مسابقات با رتبه‌ی ۱۸۱ پا به مسابقات گذاشت، با این پیروزی بار دیگر به جمع ۳۰ تنیس‌باز برتر جهان خواهد پیوست. او در صورت پیروزی در دیدار پایانی نیز می‌تواند رتبه‌ی خود را بهبود ببخشد.

به این ترتیب سرینا ویلیامز و انجلیک کربر برای دومین بار در سه سال گذشته در فینال مسابقات ویمبلدون به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. این دو بازیکن تاکنون ۸ مرتبه برابر یک‌دیگر به میدان رفته‌اند که ۶ پیروزی سهم ویلیامز بوده و ۲ بار نیز کربر برنده‌ بوده است. آخرین دیدار این دو نیز به فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۶ باز می‌گردد.

دیدار پایانی بخش زنان ویمبلدون روز شنبه برگزار خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید