تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ صعود سرینا ویلیامز، یولیا گرگس، انجلیک کربر و یلنا اوستاپنکو به مرحله نیمه‌نهایی

0

تنیسفا: در هشتمین روز از مسابقات تنیس ویمبلدون ۲۰۱۸، سرینا ویلیامز، یولیا گرگس، انجلیک کربر و یلنا اوستاپنکو با غلبه بر رقبای خود به مرحله‌ی نیمه‌نهایی راه یافتند.

در دومین روز از هفته‌ی دوم گرند اسلم ویمبلدون، سرینا ویلیامز، قهرمان ۷ دوره مسابقات در زمین مرکزی به مصاف کامیلا جورجی ایتالیایی رفت و در نهایت با وجود واگذاری ست نخست، دو ست بعدی را با پیروزی پشت سر گذاشت و برای ۱۱ـمین بار راهی دور نیمه‌پایانی رقابت‌ها شد.  (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶ ۶-۳)

اسطوره‌ی آمریکایی تنیس جهان که با رتبه‌ی ۱۸۱ پا به ویمبلدون ۲۰۱۸ گذاشت، با این برد تا رتبه‌ی ۵۱ در جدول رده‌بندی بالا خواهد آمد. دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم که به دنبال فتح ۸ـمین ویمبلدون و تاریخ‌سازی در این رقابت‌هاست، در مرحله‌ی بعد به مصاف یولیا گرگس، شماره ۱۳ جهان خواهد رفت.

تنیس‌باز آلمانی روز گذشته موفق شد با غلبه بر کی‌کی‌ برتنز هلندی، برای نخستین بار به دور نیمه‌پایانی یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد.

ویلیامز و گرگس تاکنون ۳ مرتبه مقابل یک‌دیگر قرار گرفته‌اند که ویلیامز در هر ۳ مصاف پیروز شده است. آخرین دیدار این دو به مسابقات رولان گاروس امسال باز می‌گردد.

اما در نیمه‌ی بالای جدول، انجلیک کربر و یلنا اوستاپنکو به ترتیب با پیروزی برابر داریا کاساتکینا و دومینیکا سیبولکووا، حریف یک‌دیگر در مرحله‌ی نیمه‌پایانی شدند.

کربر، بخت یازدهم قهرمانی و شماره ۱ سابق جهان دیروز توانست در ۸۹ دقیقه و با نتایج ۵-۷ ۳-۶ برابر کاساتکینا به برتری برسد و برای دومین بار در سه سال گذشته، راهی دور نیمه‌نهایی ویمبلدون شود.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

اوستاپنکوی جوان نیز با عبور از سد سیبولکووا در دو ست (۴-۶ ۵-۷)، برای اولین بار در دوران ورزشی‌اش به جمع ۴ نفر برتر سومین گرند اسلم سال راه یافت. قهرمان سابق رولان گاروس و شماره ۱۲ جهان در صورت پیروزی برابر کربر، بار دیگر خود را در بین ۱۰ تنیس‌باز برتر جهان خواهد دید.

در بخش مردان، ادامه مسابقه‌ی خوان مارتین دل‌پوترو و ژیل سیمون که به دلیل تاریکی هوا نیمه‌تمام مانده بود، برگزار شد و در پایان با نتایج (۶-۷ ۷-۵ ۶-۷ ۶-۷) به سود دل‌پوتروی آرژانتینی خاتمه یافت. دل‌پوترو امروز در دور ۱/۴ پایانی باید به مصاف رافائل نادال اسپانیایی برود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید