تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ صعود مقتدرانه‌ی فدرر به دور سوم، کنار رفتن ووزنیاکی از مسابقات

0

تنیسفا: رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون در سومین روز خود پیگیری شد و راجر فدرر سوییسی مقتدرانه از سد لوکاژ لاتسکو گذشت و به دور سوم صعود کرد. میلوس رائونیچ و سم کوئری نیز از دیگر برندگان روز سوم بودند. در بخش زنان کارولینا پلیشکووا موفق شد ویکتوریا آزارنکا را پشت سر بگذارد، اما کرولاین ووزنیاکی مقابل اکاترینا ماکارووا تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. تعدادی از بازی‌ها باقی‌مانده نیز به دلیل بارش باران به روز بعد موکول گشت.

در ادامه مسابقات ویمبلدون و در مرحله‌ی دوم، روز گذشته راجر فدرر یکی از روزهای کم‌نقص خود را پشت سر گذاشت؛ وی با بازی کم‌اشتباه مقابل لوکاژ لاتسکو، به راحتی این تنیس‌باز اهل اسلواکی را با نتایج (۱-۶ ۴-۶ ۴-۶) مغلوب کرد و به دور سوم راه یافت.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

ستاره‌ی سوییسی دنیای تنیس با پیروزی ۰-۳ در دیدار دیروز، حالا برای ۲۶ ست متوالی است که در زمین‌های ویمبلدون شکست نخورده است. بهترین عملکرد او پیروزی در ۳۴ ست متوالی می‌باشد که از دور سوم ویمبلدون ۲۰۰۵ تا فینال ویمبلدون ۲۰۰۶ به‌دست آمد.

رقیب بعدی فدرر، یان-لیونارد اشتروف آلمانی است که روز گذشته در یک ماراتن ۵ سته که نزدیک به ۴ ساعت به طول انجامید، توانست ایوو کارلوویچ کروات را ۱۱-۱۳ در ست پایانی شکست دهد. اشتروف در این دیدار، دو ست نخست را به حریف بلندقامت خود واگذار کرد اما در ست‌های سوم و چهارم در تایبریک به پیروزی رسید. ست فرسایشی پایانی نیز در نهایت با برتری اشتروف خاتمه یافت. (نتیجه: ۱۱-۱۳ ۶-۷ ۶-۷ ۶-۳ ۷-۶) گفتنی است کارلوویچ در این مسابقه ۶۱ ضربه‌ی ایس و اشتروف نیز ۳۱ ضربه‌ی ایس به ثمر رساند.

سم کوئری آمریکایی نیز از دیگر بازیکنان پیروز روز سوم بود؛ او با غلبه بر سرگی استاخوفسکی در سه ست متوالی راهی مرحله‌ی سوم شد. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶ ۶-۷) کوئری که سال گذشته با حذف اندی ماری به دور نیمه‌پایانی رسید، در مرحله‌ی بعد به مصاف گائل مونفیس فرانسوی خواهد رفت.

لوکا پویی فرانسوی، سید شماره ۱۷ در مسابقه‌ای که با قضاوت علی نیلی، داور نشان طلا از ایران برگزار گردید، نتوانست مقابل دنیس نواک اتریشی به پیروزی برسد و از دور مسابقات حذف شد. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۳ ۷-۶ ۲-۶ ۴-۶)

میلوس رائونیچ، تنیس‌باز کانادایی و بخت سیزدهم قهرمانی موفق شد ۰-۳ از سد جان میلمن استرالیایی بگذرد و حریف دنیس نواک در مرحله‌ی بعد شود.

مکنزی مک‌دانلد، آدرین مانارینو، رادو آلبوت و دنیل مدودف نیز به ترتیب با پیروزی برابر نیکولاس هاری، رایان هریسون، آلیاژ بدنه و گیرمو گارسیا لوپز، راهی دور سوم شدند.

بارش باران اما بعضی دیدارهای دیروز، از جمله دیدار مارین چیلیچ و گیدو پلیا که در ست سوم در جریان بود را به امروز موکول کرد.

در بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی، بخت دوم قهرمانی که هفته‌ی گذشته در مسابقات ایستبورن به قهرمانی رسید، نتوانست مقابل اکاترینا ماکارووا دوام بیاورد و با شکست مقابل این بازیکن روس، از گردونه‌ی رقابت‌های ویمبلدون امسال کنار رفت. تنیس‌باز اهل دانمارک در این بازی در ست پایانی ۲-۵ از حریف خود عقب افتاد اما توانست کار را به تساوی ۵-۵ بکشاند. در ادامه اما قهرمان اوپن استرالیا ۲۰۱۸ نتوانست در گیم سرویس خود پیروز شود و بازی را با نتیجه ۵-۷ به شماره ۳۵ جهان واگذار کرد.

کارولینا پلیشکووا، بخت هفتم قهرمانی به راحتی و در دو ست متوالی (۳-۶ ۳-۶) ویکتوریا آزارنکا را از پیش رو برداشت و به مرحله‌ی سوم راه یافت.

سرینا ویلیامز، قهرمان ۷ دوره ویمبلدون نیز با نتیجه ۰-۲ (۴-۶ ۱-۶) مقابل ویکتوریا تومووا از بلغارستان به برتری رسید. خواهر بزرگتر سرینا یعنی وینس هم گرچه ست نخست را به الکساندرا دولگرو واگذار کرد اما در ست‌های دوم و سوم با اقتدار به پیروزی دست یافت و راهی مرحله بعد شد.  (نتیجه: ۱-۶ ۰-۶ ۶-۴)

در سایر دیدارهای مهم، مدیسون کیز آمریکایی، بخت دهم قهرمانی، لوکسیکا کوم‌کوم تایلندی را پشت سر گذاشت و یولیا گرگس آلمانی در سه ست برابر ورا لاپکو پیروز شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید