تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۸؛ صعود بی‌دردسر فدرر به دور دوم با لباس‌های شرکت یونیکلو

0

تنیسفا: ۱۳۲ـمین دوره از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون روز گذشته آغاز شد و راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی با شکست حریف خود راهی دور بعد شد. مارین چیلیچ کروات، نایب‌قهرمان سال گذشته رقابت‌ها نیز با عبور از سد یوشیهیتو نیشیوکا توانست به مرحله‌ی بعد صعود کند.

در نخستین روز از سومین گرند اسلم سال، راجر فدرر سوییسی در زمین مرکزی به مصاف دوسان لایوویچ صربستانی رفت و در پایان در ۳ ست متوالی موفق شد وی را شکست دهد (۴-۶ ۳-۶ ۱-۶) و به دور دوم مسابقات راه یابد. دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم در مرحله‌ی بعد به مصاف لوکاژ لاتسکو خواهد رفت که او نیز موفق شد بنجامین بونزی فرانسوی را شکست دهد.

فدرر کهنه‌کار که در تمام دوران ورزشی‌اش لباس‌های شرکت نایکی را به تن می‌کرد، روز گذشته با ظاهر متفاوت و لباس‌های کمپانی ژاپنی یونیکلو پا به زمین مرکزی گذاشت. قرارداد فدرر با این کمپانی ۱۰ ساله می‌باشد.

اسطوره پرآوازه تنیس جهان که برای ۲۰ـمین سال متوالی در گرند اسلم ویمبلدون بازی می‌کند، قصد دارد به نخستین تنیس‌بازی تبدیل شود (بعد از حرفه‌ای شدن تنیس) که پس از ۳۰ سالگی ۵ جام گرند اسلم را فتح می‌نماید.

نایب‌قهرمان سال گذشته ویمبلدون یعنی مارین چیلیچ نیز کار آسانی مقابل حریف ژاپنی‌اش، یوشیهیتو نیشیوکا داشت و در ۳ ست پیاپی (۴-۶ ۴-۶ ۱-۶) او را شکست داد و راهی دور بعد شد. شماره ۵ کنونی جهان هفته‌ی گذشته در مسابقات ۵۰۰ امتیازی کویینز کلاب به قهرمانی رسید، ۱۲ـمین حضور متوالی خود در ویمبلدون را تجربه می‌کند. رقیب چیلیچ در مرحله‌ی بعد گیدو پلیای آرژانتینی خواهد بود.

در جذاب‌ترین دیدار روز نخست، استن واورینکا که اکنون در رده ۲۲۴ جهان قرار دارد، به مصاف گریگور دیمیتروف بخت پنجم قهرمانی رفت و در پایان علی‌رغم واگذاری ست اول، با نمایش خوب خود توانست در سه ست بعدی پیروز شود و یکی از بهترین نتایج خود در فصل اخیر را به‌دست آورد. وی که پس از انجام عمل جراحی بر روی زانویش در سال گذشته، نتایج ضعیفی را در فصل جاری از خود به نمایش گذاشته بود، با این پیروزی روحیه‌ی خود را برای پیش‌رَوی در سومین گرند اسلم سال بالا برد. واورینکا در دور بعد به مصاف توماس فابیانوی ایتالیایی خواهد رفت.

در دیدارهای مهم دیگر بخش مردان، میلوس رائونیچ، سم کوئری، جان ایزنر، کوین اندرسون به ترتیب با پیروزی مقابل لیام برودی، جردن تامسون، یانیک مدن و نوربرت گمبوس توانستند به دور دوم مسابقات صعود کنند. نبرد تمام فرانسوی بین گائل مونفیس و ریشار گسکه نیز در سه ست پیاپی به سود مونفیس به پایان رسید.

دنیل مدودف جوان نیز در نبرد ستاره‌های نسل آینده تنیس با خلق شگفتی موفق شد برنا چوریچ، قهرمان مسابقات ۵۰۰ امتیازی هاله را شکست دهد و راهی مرحله‌ی دوم شود. چوریچ از رقیبان سخت فدرر در دور چهارم به شمار می‌رفت.

در بخش زنان نیز در دیدارهای مهم، کرولاین ووزنیاکی، بخت دوم قهرمانی رقابت‌های ویمبلدون به راحتی واروارا لپچنکوی آمریکایی را پشت سر گذاشت و به دور بعد صعود کرد.

یکی از شگفتی‌های روز نخست در قسمت زنان، حذف اسلون استیونس به دست دونا وکیچ، تنیس‌باز ۲۲ ساله کروات و شماره ۵۵ جهان بود. وی موفق شد در دو ست متوالی (۳-۶ ۱-۶)، قهرمان سال گذشته اوپن آمریکا را شکست دهد.

از دیگر نتایج دور از تصور در روز نخست، شکست الینا اسویتولینا، بخت پنجم قهرمانی مقابل تاتیانا ماریای آلمانی بود. شماره ۵۷ جهان در ۳ ست موفق شد (۱-۶ ۶-۴ ۶-۷) حریف نام‌آشنایش را شکست دهد و به دور بعد برسد.

خواهران ویلیامز یعنی وینس و سرینا ویلیامز نیز روز گذشته هر دور پیروز از زمین مسابقات بیرون آمدند، این دو به ترتیب مقابل یوهانا لارسون (۱-۶ ۲-۶ ۷-۶) و آرانچکا روش (۵-۷ ۳-۶) به پیروزی دست یافتند.

اسوتلانا کوزنتسووا، دارنده ۲ عنوان گرند اسلم هم نتوانست مقابل باربورا استریتسووا دوام بیاورد و برابر سید شماره ۲۳ به زانو درآمد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید