تنیس فا

یونیکلو اسپانسر جدید راجر فدرر؛ کمپانی ژاپنی با پیشنهاد وسوسه‌انگیز ۳۰۰ میلیون دلاری نایکی را کنار زد.

0

تنیسفا: راجر فدرر سوییسی به همکاری با نایکی پایان داد.

امروز هنگامی‌که راجر فدرر، دارنده ۲۰ عنوان گرند اسلم پای به زمین مرکزی مسابقات ویمبلدون گذاشت، با پوشیدن لباس‌های کمپانی ژاپنی یونیکلو همگان را شگفت‌زده کرد.

قهرمان ۸ دوره مسابقات ویمبلدون که همیشه محصولات نایکی را به تن می‌کرد، پس از حدود ۲۰ سال به همکاری به این کمپانی آمریکایی پایان داد و با شرکت یونیکلو قرارداد بست. شرکتی که چندین سال پیش اسپانسر لباس‌های نواک جوکوویچ نیز بود و در حال حاضر کی نیشیکوری محصولات آن را به تن می‌کند.

شایعه‌ی همکاری فدرر و کمپانی یونیکلو البته از چندین هفته پیش بر سر زبان‌ها افتاده بود تا اینکه اسطوره سوییسی امروز با لباس‌های یونیکلو در زمین چمن ویمبلدون ظاهر شد و به شبهات پایان داد. لازم به ذکر است که قرار داد فدرر با نایکی در ماه مارس پایان یافته بود.

لوازم و تجهیزات تنیس راجر فدرر در فروشگاه تنیسفا

فدرر در همین رابطه گفت: «امروز برای پوشیدن لباس‌های یونیکلو هیجان‌زده بودم. خیلی وقت بود که منتظر آن بودم.»

مدت قرارداد شماره ۲ کنونی تنیس جهان با شرکت یونیکلو، ۱۰ سال است و وی در هر سال ۳۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. این قرارداد ۳۰۰ میلیون دلاری حتی زمانی‌که فدرر بازنشسته شود نیز پابرجا خواهد بود.

امروز اما در دیدار فدرر و لایوویچ، خبری از نشان محبوب و مشهور RF هم بر روی لباس‌های تنیس‌باز اهل بازل نبود چراکه مالکیت این نشان تجاری در اختیار کمپانی نایکی است. فدرر در این باره نیز توضیح داد: «در حال حاضر امتیاز استفاده از لوگوی RF در اختیار شرکت نایکی است. اما قرار است به زودی به من منتقل شود و امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد. این لوگو حرف‌های اول نام و نام‌خانوادگی‌ام است و قرار نیست برای همیشه مال آن‌ها باشد.»

نشان تجاری RF که مالکیت آن در اختیار شرکت نایکی است

با توجه به این‌که شرکت یونیکلو کفش ورزشی تولید نمی‌کند، فدرر همچنان به پوشیدن کفش‌های نایکی ادامه خواهد داد. ستاره دنیای تنیس هنوز قرارداد رسمی برای پوشیدن کفش‌های نایکی ندارد.

اضافه می‌شود که فدرر امروز ۱۰۳ـمین دیدار انفرادی خود را در مسابقات باشکوه ویمبلدون انجام داد و در ۳ ست متوالی توانست دوسان لایوویچ صربستانی را شکست دهد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید