تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۱۸؛ صعود آسان جوکوویچ و پیروزی دشوار زورف و دیمیتروف در روز چهارم رقابت‌ها

0

تنیسفا: در چهارمین روز از مسابقات گرند اسلم رولان گاروس فرانسه، نواک جوکوویچ در حالی توانست به راحتی از سد حریف اسپانیایی خود عبور کند و راهی دور سوم شود که الکساندر زورف، گریگور دیمیتروف و کی نیشیکوری برای صعود به دور بعد به زحمت افتادند و در ۵ ست جنگیدند. در بخش زنان نیز سیمونا هالپ، کرولاین ووزنیاکی و الینا اسویتولینا با شکست حریفان خود به دور بعد راه یافتند.

در چهارمین روز از رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، نواک جوکوویچ، قهرمان سابق رقابت‌ها در استادیوم فیلیپ شاتریه به مصاف خائومه مونار، تنیس‌باز اسپانیایی و محصول آکادمی تنیس رافائل نادال رفت و در نهایت با پیروزی سه بر صفر (۴-۶ ۴-۶ ۶-۷) راهی دور سوم شد.

شماره ۱ سابق جهان با این پیروزی، آمار خود در دومین گرند اسلم سال را به ۶۱ پیروزی و ۱۲ شکست بهبود بخشید. وی در دور بعد به مصاف روبرتو باتیستا آخوت، دیگر اسپانیایی حاضر در مسابقات خواهد رفت.

در دیگر مسابقه‌ی مهم روز چهارم، الکساندر زورف آلمانی، سید دوم رقابت‌ها، روز سختی را پشت سر گذاشت و با غلبه بر دوسان لایوویچ صرب در ۵ ست (۲-۶ ۱-۶ ۶-۴ ۵-۷ ۶-۲)، به مرحله‌ی بعدی مسابقات راه یافت. زورف در دور بعد با دمیر جمهور از بوسنی و هرزگوین دیدار می‌کند.

گریگور دیمیتروف، شماره ۵ تنیس جهان نیز برای صعود به مرحله‌ی بعد به زحمت افتاد؛ تنیس‌باز بلغار در حالی در ست‌شماری، ۱-۲ از جرد دانلدسون آمریکایی عقب افتاده بود، در نهایت در یک مارتن ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه‌ای و با نتایج (۸-۱۰ ۴-۶ ۶-۴ ۴-۶ ۷-۶) به برتری دست یافت تا برای سومین بار به دور سوم رولند گروس صعود کند. حریف بعدی او، فرناندو ورداسکوی اسپانیایی خواهد بود.

کی نیشیکوری ژاپنی نیز از دیگر بازیکنانی بود که برای حضور در مرحله‌ی بعد مجبور شد یک دیدار ۵ سته انجام دهد؛ وی با برتری مقابل بنوآ پر، حریف ژیل سیمون کهنه‌کار شد که او نیز توانست سم کوئری، سید شماره ۱۲ را از پیش رو بردارد.

داوید گوفن، تنیس‌باز اهل بلژیک کار آسانی مقابل کورنتین موته‌ی فرانسوی داشت و در ۳ ست متوالی (۱-۶ ۰-۶ ۵-۷) او را کنار زد.

توماس بردیچ، سید ۱۷ مسابقات اما برابر ژرمی شاردی شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقه‌ی بین دومینیک تیم و استفانوس استیپاس هم که با نتیجه ۱-۲ (در ست) به سود تیم پیش می‌رفت، به دلیل تاریکی هوا به روز بعد موکول شد.

در دیدارهای دیگر، ژولین بنتو، گائل مونفیس، پیر-اوگ اربر، پابلو کارنیو بوستا، کارن خاچانوف و متیو برتینی به ترتیب مقابل لئوناردو مایر، مارتین کلیژان، پیتر پولانسکی، فدریکو دلبونیس، گیرمو گارسیا لوپز و ارنستس گولبیس به پیروزی رسیدند.

مارکو ترونخلیتی، تنیس‌باز آرژانتینی که داستان حضور او در جدول اصلی مسابقات نیز به سوژه‌ی رسانه‌های ورزشی جهان تبدیل شد، در دور دوم مقابل مارکو چکیناتوی ایتالیایی شکست خورد و حذف شد.

در بخش زنان، مدعیان قهرمانی روز چهارم را با پیروزی پشت سر گذاشتند؛ سیمونا هالپ در ۳ ست بر الیسون ریسک آمریکایی غلبه کرد، کرولاین ووزنیاکی با واگذار کردن تنها یک گیم، جورجینا گارسیا پرز را شکست داد، الینا اسویتولینا نیز در دو ست ویکتوریا کوزمووا را حذف کرد و پترا کویتووا هم در یک ساعت و ۸ دقیقه، لارا آروئابارنا را از پیش رو برداشت.

برنامه روز پنجم تنیس آزاد فرانسه ۲۰۱۸؛ پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید