تنیس فا

ماجرای جالب تنیس‌باز گمنام آرژانتینی در پاریس

0

تنیسفا: پنج‌شنبه‌ی گذشته، مارکو ترونخلیتی ۲۸ ساله در دور پایانی از جدول مقدماتی مسابقات رولان گاروس مقابل حریف لهستانی خود شکست خورد و از راهیابی به جدول اصلی بازماند. وی پس از باخت، با پروازی که با تاخیر هم مواجه شد، از پاریس به محل اقامتش در بارسلونا بازگشت، اما نمی‌دانست که روز بعد قرار است مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری و ۱۰ ساعته‌ی بارسلونا-پاریس را با خودروی اجاره‌ای پیموده و صعود به دور دوم تنیس آزاد فرانسه را جشن بگیرد!

روز گذشته پیروزی مارکو ترونخلیتی، تنیس‌باز نه‌چندان‌مطرح آرژانتینی مقابل برنارد تامیک استرالیایی در دور نخست مسابقات رولان گاروس، سوژه‌ی رسانه‌های خبری جهان شد؛ با وجود حذف این بازیکن ۲۸ ساله در دور پایانی جدول مقدماتی مسابقات، تغییر قوانین رقابت‌های گرند اسلم در سال گذشته و خوش‌شانسی وی باعث شد تا ساعتی پس از بازگشت به محل اقامتش در بارسلونا، به همراه مادر، مادربزرگ ۸۸ ساله و برادرش، سفری ۱۰۰۰ کیلومتری و ۱۰ ساعته را با خودرو طی کند و برای رقابت در دور نخست جدول اصلی مسابقات آماده شود.

مارکو ترونخلیتی به همراه خانواده‌اش در حال سفر از بارسلونا به پاریس

بر طبق قوانین جدید مسابقات گرند اسلم، بازیکن مصدومی که پیش از شروع مسابقه‌ خود در دور نخست، از رقابت‌ها کناره‌گیری کند، ۵۰ درصد جایزه نقدی مرحله‌ی اول را دریافت خواهد کرد. ۵۰ درصد باقیمانده هم به بازیکن موسوم به «لاکی‌لوزر» یا بازنده‌ی خوش‌شانس خواهد رسید. (بازنده خوش‌شانس بازیکنی است که با شکست در مرحله آخر جدول مقدماتی از صعود به جدول اصلی باز می‌ماند، اما در پی انصراف بازیکنی از جدول اصلی، مجددا شانس حضور در جدول اصلی به او داده می‌شود و به همین دلیل بازنده خوش‌شانس نامیده می‌شود)

با انصراف دیرهنگام نیک کیریوس استرالیایی از اوپن فرانسه به دلیل مصدومیت، پراجنش گانسواران هندی طبق قاعده به عنوان بازنده‌ی خوش‌شانس باید جای کیریوس را می‌گرفت. اما ثبت نام او در مسابقات چلنجر ویچنزا در ایتالیا، مانع حضور او در رولان گاروس شد. بنابراین بخت با ترونخلیتی یار بود و او‌ برای حضور در جدول اصلی فراخوانده شد.

ترونخلیتی به رغم مسافرت طولانی‌اش به پاریس موفق شد در دور نخست اصلی دست به کار بزرگی بزند و با پیروزی مقابل تامیک، برای سومین سال پیاپی به مرحله‌ی دوم مسابقات رولند گروس راه یاید و البته مبلغ ۷۹۰۰۰ یورو جایزه نقدی را تا به اینجای کار برای خود مسجل کند.

شماره ۱۹۰ جدول رده‌بندی در دور دوم به مصاف مارکو چکیناتو از ایتالیا خواهد رفت و باید دید خوش‌شانسی‌های او تا کجا ادامه خواهد یافت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید