تنیس فا

گزارش دور یک‌چهارم پایانی مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸ در گروه جهانی

0

تنیسفا: تیم‌های اسپانیا، فرانسه، کرواسی و آمریکا به ترتیب با غلبه بر تیم‌های آلمان، ایتالیا، قزاقستان و بلژیک به مرحله‌ی نیمه‌پایانی رقابت‌های جام دیویس در گروه جهانی راه یافتند.

مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸ در دور ۱/۴ پایانی طی ۳ روز در ۴ شهر والنسیا، جنوا، واراژدین و نشویل برگزار و تکلیف تیم‌های راه یافته به مرحله‌ی نیمه‌نهایی مشخص شد:

اسپانیا – آلمان

تیم ملی اسپانیا در استادیوم گاوبازی تاریخی شهر والنسیا که برای برگزاری این دوره از مسابقات دیویس کاپ به زمین تنیس تبدیل شده بود، میزبان تیم ملی آلمان بود. رافائل نادال، شماره ۱ کنونی تنیس جهان در این رقابت‌ها تیم کشورش را همراهی می‌کرد و با کسب ۲ پیروزی در دیدارهای انفرادی، نقش بسزایی در صعود تیمش به مرحله‌ی بعد داشت. در روز نخست ابتدا الکساندر زورف با غلبه بر داوید فرر، تیم آلمان را ۰-۱ پیش انداخت اما رافائل نادال در بازی دوم با پیروزی مقابل فیلیپ کولشرایبر، این شکست را جبران کرد تا کار در روز نخست، برابر به پایان برسد.

در روز دوم و در دیدار دونفره، یان-لیونارد اشتروف و تیم پوئتس در دیداری که ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه به طول انجامید، موفق شدند فلیسیانو لوپز و مارک لوپز را در ۵ ست شکست دهند و آلمان را در مجموع ۱-۲ پیش بیندازند.

در روز سوم، رافائل نادال با پشت سر گذاشتن الکساندر زورف جوان در سه ست پیاپی، سرنوشت پیروز این نبرد ۳ روزه را به دیدار آخر کشاند. در دیدار پایانی، داوید فرر کهنه‌کار به مصاف فیلیپ کولشرایبر رفت و توانست در یک ماراتن هیجان‌انگیز و طاقت فرسا که نزدیک به ۵ ساعت به درازا کشید، تنیس‌باز آلمانی را شکست دهد و تیم اسپانیا را به دور نیمه‌پایانی برساند.

آلمان ۲ – اسپانیا ۳
روز دیدار اول دیدار دوم
اول الکساندر زورف – داوید فرر
۶-۲ ۶-۲ ۶-۴
رافائل نادال – فیلیپ کولشرایبر
۶-۳ ۶-۲ ۶-۲
دوم – دونفره اشتروف/پوئتس – لوپز/لوپز
۷-۵ ۶-۷ ۳-۶ ۶-۴ ۶-۳
سوم الکساندر زورف – رافائل نادال
۶-۴ ۶-۴ ۶-۱
داوید فرر فیلیپ کولشرایبر
۷-۵ ۴-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۷-۶

ایتالیا – فرانسه

تیم دیویس کاپ ایتالیا با وجود امتیاز میزبانی نتوانست راهی برای صعود به مرحله‌ی بعد پیدا کند. در این دیدار که بر روی زمین خاک رس و در شهر جنوا برگزار شد، ایتالیایی‌ها به دنبال این بودند که برای دومین بار پس از سال ۱۹۹۸ به جمع ۴ تیم برتر راه پیدا کنند اما این اتفاق محقق نگشت؛ چکمه‌پوش‌ها با نتیجه ۱-۳ مقابل مدافع عنوان قهرمانی زانو زدند و از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازمانند. لوکا پویی فرانسوی نقش مهمی در صعود تیم کشورش ایفا کرد.

در روز نخست لوکاس پویی ابتدا در ۵ ست بر آندریاس سپی غلبه کرد. در دیدار دوم اما فابیو فونینی ایتالیایی در ۴ ست مقابل ژرمی شاردی پیروز شد و کار را به تساوی کشاند. در روز دوم تیم قدرتمند پیر-اوگ اربر و نیکولاس ماهوت با شکست سیمونه بوللی و فابیو فونینی، فرانسه را ۱-۲ پیش انداختند.

در روز سوم، لوکاس پویی کار را یک‌سره کرد و با پیروزی برابر فونینی در ۴ ست، فرانسه بار دیگر به مرحله‌ی نیمه‌پایانی صعود کرد.

ایتالیا ۱ – فرانسه ۳
روز دیدار اول دیدار دوم
اول لوکاس پویی – آندریاس سپی
۶-۱ ۳-۶ ۴-۶ ۶-۲ ۶-۳
فابیو فونینی – ژرمی شاردی
۶-۳ ۶-۲ ۶-۲ ۶-۷
دوم – دونفره اوگ-اربر/ماهوت – بوللی/فونینی
۶-۱ ۶-۳ ۶-۴
سوم فابیو فونینی – لوکاس پویی
۶-۳ ۷-۶ ۶-۱ ۲-۶

بیشتر بخوانید: تیم دیویس کاپ ایران به گروه سوم آسیا و اقیانوسیه سقوط کرد.

کرواسی – قزاقستان

دو تیم کرواسی و قزاقستان برای اولین بار برابر یک‌دیگر صف‌آرایی کردند؛ در این رقابت‌ها که با میزبانی کروات‌‌ها انجام گرفت، شطرنجی‌پوشان موفق شدند با نتیجه ۱-۳ برابر قزاق‌ها به برتری برسند و برای دومین بار در ۳ سال گذشته به دور نیمه‌پایانی راه یابند. مارین چیلیچ، شماره ۳ تنیس جهان توانست ۲ پیروزی برای کشورش در این مسابقات به دست بیاورد. وی در روز نخست دمیتری پوپکو را شکست داد و در روز سوم نیز به راحتی بر میخاییل کوکوشکین غلبه کرد.

قزاقستان ۱ – کرواسی ۳
روز دیدار اول دیدار دوم
اول مارین چیلیچ – دمیتری پوپکو
۶-۲ ۶-۱ ۶-۲
میخاییل کوکوشکین – برنا چوریج
۶-۲ ۶-۴ ۷-۶ ۳-۶
دوم – دونفره دودیگ/مکتیچ – خابیبولین/ندوویسوف
۶-۲ ۶-۴ ۶-۴ ۶-۷
سوم میخاییل کوکوشکین – مارین چیلیچ
۶-۱ ۶-۱ ۶-۱

آمریکا – بلژیک

آمریکایی‌ها در شهر نشویل ایالت تنسی میزبان بلژیکی‌ها بودند و موفق شدند با پیروزی قاطع ۰-۴، راهی مرحله‌ی بعد شوند. جان ایزنر، قهرمان مسترز مایمی، رایان هریسون، سم کوئری و جک ساک، همگی مقابل حریفان خود به برد دست یافتند و ۵ـمین پیروزی بدون شکست را مقابل بلژیک رقم زدند.

ّبلژیک ۰ – آمریکا ۴
روز دیدار اول دیدار دوم
اول جان ایزنر – یوریس د لور
۶-۴ ۷-۶ ۶-۷ ۶-۳
سم کوئری – روبن بملمانس
۷-۵ ۷-۶ ۶-۱
دوم – دونفره هریسون/ساک – ژیل/لیژن
۶-۴ ۷-۶ ۷-۶ ۵-۷
سوم روبن بملمانس – رایان هریسون
۶-۴ ۶-۳

مرحله‌ی نیمه‌پایانی مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۸ از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ سپتامبر برگزار خواهد شد:

فرانسه  – اسپانیا
کرواسی – آمریکا

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید