لاروس ۲۰۱۸؛ راجر فدرر و سرینا ویلیامز جوایز برترین ورزشکاران سال را از آن خود کردند.

0

تنیسفا: شب گذشته مراسم لاروس ۲۰۱۸ در موناکو برگزار شد و راجر فدرر با کسب جایزه در دو بخش «برترین ورزشکار مرد جهان» و «بهترین بازگشت سال» رکوردی دیگر را به نام خود ثبت کرد.

نابغه سوییسی برای پنجمین‌ بار جایزه «برترین ورزشکار سال» را برد تا با عبور از یوسین بولت دونده معروف جاماییکایی رکورددار دریافت این جایزه شود.

جدول رکوردداران جایزه لاروس

راجر فدرر: ۵ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸
یوسین بولت: ۴ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷
نواک جوکوویچ: ۳ مرتبه در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶
تایگر وودز: ۲ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱
مایکل شوماخر: ۲ مرتبه در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴

رافائل نادال تنیس‌باز اسپانیایی، کریستیانو رونالدو مهاجم رئال مادرید، مو فرح دونده دوهای استقامت، کریس فروم دوچرخه‌سوار و لوییس همیلتون راننده فرمول یک، رقبای فدرر در بخش جایزه برترین ورزشکار سال بودند‌.

فدرر هم‌چنین به خاطر بازگشت دور از انتظارش به میادین در سال ۲۰۱۷، جایزه «بهترین بازگشت سال» را نیز به خود اختصاص داد.

شماره یک تنیس جهان در سخنرانی خود گفت: «مفتخرم که امروز برای دریافت این جایزه در برابر شما ایستاده‌ام. بنیاد لاروس کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهد که الهام‌بخش ما در بنیاد فدرر نیز می‌باشد. شاید روزی بیاید که من بیشتر به خاطر کارهای خیریه‌ام به یاد آورده شوم تا دستاوردهایم در تنیس.»

وی اضافه کرد: «وقتی سال ۲۰۰۵ برای اولین‌بار جایزه لاروس را بردم، اگر کسی به من می‌گفت تو شش بار این جایزه را می‌بری، باور نمی‌کردم. این فوق‌العاده است.»

در بخش زنان نیز، سرینا ویلیامز، تنیس‌باز بنام امریکایی موفق شد برای پنجمین‌ بار جایزه بهتر ورزشکار سال را دریافت کند. او در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ و درحالی‌که باردار بود موفق شد ۲۳مین عنوان گرند اسلم خود را کسب کند.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید