تنیس فا

سرینا ویلیامز: «چیزی نمانده بود که بمیرم!»

0

تنیسفا: سرینا ویلیامز فاش کرد که هنگام به دنیا آوردن فرزندش تا آستانه مرگ پیش رفته است.

تنیس‌باز بنام آمریکایی که پنج ماه پس از تولد فرزندش، هفته پیش با حضور در رقابت‌های فد کاپ رسما به میادین بازگشت، گفته است که در روز زایمان به علت افت شدید ضربان قلب فرزندش، مجبور به انجام عمل سزارین شده است. عملی که مشکلات پس از آن می‌توانسته منجر به مرگ او شود.

ویلیامز ۳۶ ساله روز پس از زایمان، به علت حرکت لخته خون به سمت ریه‌هایش دچار آمبولی ریوی می‌شود و سرفه‌های شدید ناشی از آن، باعث باز شدن بخیه‌های او و پیچیده‌تر شدن وضعیتش می‌گردد. در هنگام بستن بخیه‌ها نیز جراحان لخته‌ی خون دیگری در شکم ویلیامز پیدا می‌کنند که مجبور می‌شوند برای بار دوم او‌ را عمل کنند‌.

شماره یک سابق جهان که پس از مرخص شدن از بیمارستان، شش هفته‌ای را بر روی تخت استراحت می‌کند، اخیرا در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان درباره همین موضوع صحبت کرد: «تقریبا پس از زایمان دخترم المپیا، مرگ را به چشمانم دیدم. اگر بخاطر دکترها و پرستارها نبود احتمالا به آمار مرگ‌ومیر زنان باردار سیاه‌پوست، اضافه می‌کردم.»

قهرمان ۲۳ دوره مسابقات گرند اسلم هم‌چنین با اشاره به وضعیت سلامت زنان در کشورهای فقیر گفت: «وقتی مادران در کشور‌های فقیر دچار چنین مشکلاتی می‌شوند معمولا دارو، اماکن پزشکی و یا دکتری در اختیار ندارند که به آن‌ها کمک کند…
چه می‌شد ما در دنیایی زندگی می‌کردیم که همه مادران و فرزندان می‌توانستند از خدمات درمانی ارزان بهره‌مند شوند… این شدنی است و ما باید شجاعت داشته باشیم و آن را برای هر زن سیاه‌پوست و زنانی که در مالاوی و جاهای دیگر دنیا زندگی می‌کنند، بخواهیم.»

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید