تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ فدرر با شکست چونگ حریف چیلیچ در فینال شد.

0

تنیسفا: راجر فدرر سوییسی با انصراف هیئون چانگ در میانه‌ی مسابقه به دلیل مصدومیت، حریف مارین چیلیچ در فینال مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۸ شد.

دومین دیدار مرحله‌ی نیمه‌پایانی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا امروز برگزار شد و راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی با انصراف هیئون چونگ در ست دوم، بار دیگر به فینال نخستین گرند اسم سال صعود کرد. فدرر ابتدا ست نخست را با نتیجه ۱-۶ به صعود خود خاتمه داد و در حالی که مسابقه در ست دوم با نتیجه ۲-۵ به سود بازیکن سوییسی دنبال می‌شد، هیئون چونگ به دلیل وجود تاول روی کف پای خود نتوانست به بازی ادامه دهد و مجبور به کناره‌گیری از ادامه بازی شد.

فدرر با پیروزی در این بازی، به تنها بازیکنی در دوران تنیس حرفه‌ای تبدیل شد که به فینال ۳۰ گرند اسلم راه یافته است. این تنیس‌باز ۳۶ ساله هم‌چنین مسن‌ترین فینالیست رقابت‌های آزاد استرالیا در ۴۶ سال گذشته لقب گرفت.

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

شماره ۲ جهان در مصاحبه‌ی پس از بازی به جیم کوریر گفت: «در ست دوم دیدم که حرکت چونگ در زمین کندتر شد. تاول او را اذیت می‌کرد… تاول بعضی وقت‌ها خیلی درد دارد؛ گاهی به جایی می‌رسد که شما با ادامه کار همه چیز را بدتر می‌کنید… طبیعتا خوشحالم که به فینال صعود کردم اما نه به این شکل. او (چونگ) تورنمنت فوق‌العاده‌ای را گذراند، ولی امروز نتوانست آنطور که باید بجگند.»

وی در تجمید از حریف جوان خود ادامه داد: «به نظرم او به یک سطح ممتاز و بالاتر خواهد رسید. بدون شک به جمع ۱۰ نفر جدول رده‌بندی راه پیدا خواهد کرد. حالا می‌توانم ببینم که چطور جوکوویچ و زورف را شکست داده… او بازیکن بزرگی خواهد شد.»

فدرر که به دنبال کسب ۲۰ـمین عنوان گرند اسلم خود است، روز یک‌شنبه باید به مصاف مارین چیلیچ برود. این دو در فینال مسابقات ویمبلدون سال گذشته نیز مقابل یک‌دیگر بازی کردند که اسطوره سوییسی با پیروزی در آن مسابقه، ۱۹ـمین قهرمانی‌اش در مسابقات گرند اسلم را به دست آورد. در مصاف‌های رودررو، فدرر ۱-۵ از حریف کروات خود پیش است.

در بخش دونفره زنان، کریستینا ملادنوویچ و تیمه‌آ بابوش با پیروزی مقابل النا وسنینا و اکاترینا ماکارووا (۳-۶ ۴-۶)، عنوان قهرمانی مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۸ در بخش دونفره زنان را از آن خود کردند.

در بخش تنیس با ویلچر دونفره مردان نیز، استفان اوده و نیکولاس پیفر با غلبه بر الفی هیووت و گوردن رید (۲-۶ ۴-۶)، قهرمان رقابت‌ها شدند.

برنامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا – شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید