تنیس فا

گرایش سیاسی پدیده آمریکایی مسابقات اوپن استرالیا بحث‌برانگیز شده است.

0

تنیسفا: درخشش تنیس سندگرون در رقابت‌های اوپن استرالیا، علاوه بر اینکه نام این تنیس‌باز گمنام آمریکایی را در دنیای تنیس مطرح کرده‌، سبب شده عقاید سیاسی او نیز در مرکز توجه قرار بگیرد.

گفته می‌شود این تنیس‌باز آمریکایی سابقا توییت‌های برخی فعالین جنبش افراطی «راست آلترناتیو» را در صفحه خود بازنشر می‌کرده است. این گروه سیاسی که اعضای آن عمدتا سفیدپوست هستند، از طرفداران سرسخت دانلد ترامپ به شمار می‌آیند و گرایشات نژادپرستانه در آن‌ها دیده می‌شود.

سندگرون اما خود را از نظر سیاسی محافظه‌کار می‌داند و انتشار این توییت‌ها را به معنای حمایت از گروه‌های افراطی تلقی نمی‌کند: «به عنوان یک مسیحی معتقد، از چیزهای مثل آن حمایت نمی‌کنم. فقط برخی مطالب به نظرم جالب می‌آیند. اهمیتی ندارد شما چه کسی را در توییتر دنبال می‌کنید. مطالبی که در اینترنت می‌بینید تعیین‌‌ کننده اعتقادات و باورهای شما نیستند، احمقانه است اگر اینطور فکر کنیم.»

با این حال این بازیکن اهل تنسی اخیرا تمام توییت‌های خود از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ به این سو را از صفحه‌اش پاک کرده است. آخرین توییتی که در حال حاضر در صفحه او دیده می‌شود به ابراز خوشحالی او از پیروزی برگزیت در بریتانیا مربوط می‌گردد.

اضافه می‌شود تنیس سندگرون روز گذشته موفق شد با شکست دومینیک تیم، بخت پنج قهرمانی مسابقات آزاد استرالیا به مرحله یک چهارم پایانی این رقابت‌ها صعود کند. سندگرون ۲۶ ساله که اولین حضور خود در جدول اصلی اوپن استرالیا را تجربه می‌کند، استن واورینکا را نیز در مرحله دوم حذف کرده بود.

بیشتر بخوانید: تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز هشتم؛ صعود فدرر و بردیچ به دور یک‌چهارم پایانی/ حذف جوکوویچ و تیم از رقابت‌ها

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید