تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز هشتم؛ صعود فدرر و بردیچ به دور یک‌چهارم پایانی/ حذف جوکوویچ و تیم از رقابت‌ها

0

تنیسفا: با پیروزی راجر فدرر، توماس بردیچ، هیون چونگ و تنیس سندگرون در روز هفتم از مسابقات تنیس‌ آزاد استرالیا، چهره ۸ تنیس‌باز راه‌یافته به مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها مشخص شد. سیمونا هالپ، کارولینا پلیشکووا، انجلیک کربر و مدیسون کیز نیز در بخش زنان به مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی راه یافتند.

راجر فدرر، دارنده ۱۹ عنوان گرند اسلم امروز در آخرین دیدار بخش روز در استادیوم راد لیور به مصاف مارتن فوچوویچ مجارستانی رفت و توانست در ۳ ست متوالی (۲-۶ ۶-۷ ۴-۶) مقابل این تنیس‌باز به برتری برسد. اسطوره‌ی ۳۶ ساله تنیس جهان با این پیروزی، پس از کن رزوال در سال ۱۹۷۷ (با ۴۳ سال و ۵۹ روز)، به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که به دور ۱/۴ پایانی نخستین گرند اسلم سال راه پیدا کرده است.

فدرر هم‌چنین رکورد بیشترین حضور در دور یک‌چهارم نهایی مسابقات گرند اسلم را که در اختیار خودش است به ۵۲ حضور بهبود بخشید و به تنها بازیکنی در تاریخ تنیس حرفه‌ای بدل شد که در دو گرند اسلم مختلف (آزاد استرالیا و ویمبلدون) در ۹۰ مسابقه و یا بیشتر به پیروزی رسیده است.

قهرمان ۵ دوره آزاد استرالیا در دور بعد به مصاف توماس بردیچ می‌رود؛ تنیس‌باز ۱۹۶ سانتی‌متری اهل چک امروز توانست با نمایش کم‌نقص خود، فابیو فونینی ایتالیایی را در ۳ ست (۴-۶ ۴-۶ ۱-۶) مغلوب کند و برای هفتمین بار راهی دور ۱/۴ پایانی تنیس آزاد استرالیا شود.

بردیچ و فدرر روز چهارشنبه برای ۲۶ـمین بار به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. در مصاف‌های رودررو، فدرر ۶-۱۹ از حریف خود پیش است.

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

اما در مهم‌ترین اتفاق روز هشتم، هیئون چانگ کره‌ای با خلق یک شگفتی توانست نواک جوکوویچ، قهرمان ۶ دوره آزاد استرالیا را در ۳ ست پیاپی (۶-۷ ۵-۷ ۶-۷) شکست دهد.

بیشتر بخوانید: تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ هیئون چونگ با شکست نواک جوکوویچ شگفتی آفرید.

تنیس سندگرون آمریکایی نیز بار دیگر شگفتی آفرید و با حذف دومینیک تیم اتریشی در یک دیدار توان‌فرسا، به دور ۱/۴ پایانی مسابقات راه یافت. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۲-۶)

 سندگرون که اولین حضور خود در حدول اصلی آزاد استرالیا را تجربه می‌کند، پیش از این استن واورینکا را نیز حذف کرده بود. او در مرحله یک‌چهارم پایانی با چونگ روبرو می‌شود.

در بخش زنان، سیمونا هالپ برخلاف مسابقه‌ی دشوار دور قبل، برابر نائومی اوساکای ژاپنی کار راحتی داشت و او را در دو ست پیاپی (۲-۶ ۳-۶) شکست داد.

آنجلیک کربر، قهرمان سابق آزاد استرالیا هم با پیروزی مقابل شه سو وه در ۳ ست (۲-۶ ۵-۷ ۶-۴)، به جمع ۸ نفر برتر مسابقات راه یافت و حریف مدیسون کیز آمریکایی شد که در اولین مسابقه امروز، کارولین گارسیا، شانس هشتم قهرمانی را دو بر صفر (۲-۶ ۳-۶) مغلوب کرد.

دیدار باربورا استریتسووا و کارولینا پلیشکووا نیز که تا نیمه‌شب به وقت محلی ادامه پیدا کرد، در نهایت با پیروزی پلیشکووا در ۳ ست (۲-۶ ۳-۶ ۷-۶) پایان یافت. پلیشکووا در مرحله‌ی بعد با هالپ رویارو خواهد شد.

دیدارهای دور ۱/۴ پایانی تنیس آزاد استرالیا در بخش مردان:

🇪🇸 رافائل نادال – 🇭🇷 مارین چیلیچ
🇧🇬 گریگور دیمیتروف – 🇬🇧 کایل ادموند
🇺🇸 تنیس سندگرن – 🇰🇷 هیئون چونگ
🇨🇿 توماس بردیچ – 🇨🇭راجر فدرر

دیدارهای دور ۱/۴ پایانی تنیس آزاد استرالیا در بخش زنان:

🇷🇴 سیمونا هالپ – 🇨🇿 کارولینا پلیشکووا
🇩🇪 انجلیک کربر – 🇺🇸 مدیسون کیز
🇧🇪 الیس مرتنز – 🇺🇦 الینا اسویتولینا
🇪🇸 کارلا سوآرز ناوارو – 🇩🇰 کرولاین ووزنیاکی

 برنامه دور یک‌چهارم پایانی تنیس آزاد استرالیا در بخش انفرادی – سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید