تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز ششم؛ صعود دراماتیک هالپ به مرحله چهارم/ پیروزی آسان فدرر و جوکوویچ/ حذف دور از انتظار زورف و دل‌پوترو از رقابت‌ها

0

تنیسفا مسابقات تنیس آزاد استرالیا در روز ششم با پیروزی راجر فدرر، نواک جوکوویچ، دومینیک تیم همراه بود. الکساندر زورف و خوان مارتین دل‌پوترو اما به ترتیب با قبول شکست از هیئون چونگ و توماس بردیچ از رقابت‌ها حذف شدند. در بخش زنان نیز سیمونا هالپ در دیداری تاریخی به پیروزی رسید.

راجر فدرر سوییسی امروز در دور سوم از مسابقات گرند اسلم استرالیا ۲۰۱۸ در استادیوم راد لیور به مصاف ریشار گسکه رفت و موفق شد در ۳  ست پیاپی (۴-۶ ۵-۷ ۲-۶) تنیس‌باز فرانسوی را مغلوب کند. اسطوره تنیس جهان که به دنبال رسیدن به رکورد ۶ قهرمانی روی امرسون و نواک جوکوویچ در آزاد استرالیا است، برای کسب ۱۷ـمین پیروزی خود مقابل گسکه به ۲ ساعت زمان نیاز داشت.

فدرر ۳۶ ساله در دور بعد به مصاف مارتن فوچوویچ مجارستانی خواهد رفت. فوچوویچ، شماره ۸۰ جهان با غلبه بر نیکولاس کیکر آرژانتینی (۲-۶ ۳-۶ ۳-۶) توانست به مرحله‌ی چهارم رقابت‌ها صعود کند. این بازیکن ۲۵ ساله امسال برای نخستین بار است که در جدول اصلی یک تورنمنت گرند اسلم حضور دارد.

در مسابقه‌ی دیگر، نواک جوکوویچ صربستانی به مصاف آلبرت راموس وینیولاس رفت و در نهایت توانست بدون از دست دادن ست (۳-۶ ۲-۶ ۲-۶)، ۵ـمین پیروزی خود برابر این بازیکن اسپانیایی دست یابد و به مرحله‌ی بعد صعود کند. دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم که برای ۷ـمین عنوان خود در ملبورن تلاش می‌کند، در دور بعد باید مقابل هیون چونگ قرار بگیرد که با شکست ساشا زورف شگفتی‌ساز شد.

چونگ کره‌ای امروز با خلق یک شگفتی موفق شد الکساندر زورف، بخت ۴  قهرمانی آزاد استرالیا را در یک دیدار ۵ سته (۰-۶ ۳-۶ ۶-۲ ۶-۷ ۷-۵) شکست دهد. شماره ۵۸ جهان، نخستین بازیکن اهل کره‌ی جنوبی در تاریخ تنیس است که به مرحله‌ی چهارم گرند اسلم استرالیا راه پیدا می‌کند. قهرمان مسابقات Next Gen ATP Finals در حالی در دور بعد به مصاف جوکوویچ خواهد رفت که سال گذشته در همین رقابت‌ها مغلوب وی شده بود.

گزیده دیدار ساشا زورف و هیون چونگ – دور سوم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

دومینیک تیم اتریشی نیز امروز با پشت سر گذاشتن آدرین مانارینوی فرانسوی در ۳ ست پیاپی (۵-۷ ۲-۶ ۴-۶)، برای دومین بار راهی هفته‌ی دوم رقابت‌های آزاد استرالیا شد. حریف تیم در مرحله‌ی بعد، تنیس سندگرن آمریکایی است که با شکست واورینکا در دور نخست شگفتی خلق کرده بود و در دور سوم نیز توانست با غلبه بر ماکسیمیلیان مارترر (۶-۷ ۵-۷ ۳-۶ ۷-۵)، برای اولین بار به جمع ۱۶ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد.

دیدار توماس بردیچ و خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی که انتظار می‌رفت مسابقه‌ی نزدیکی از آب درآید، با درخشش تنیس‌باز اهل چک، سه بر صفر (۲-۶ ۳-۶ ۳-۶) به سود وی به پایان رسید. بردیچ که برای ۱۰ـمین بار به مرحله‌ی چهارم اوپن استرالیا راه پیدا می‌کند، در دور بعد مقابل فابیو فونینی ایتالیایی قرار خواهد گرفت که او نیز در یک دیدار ۵ سته (۳-۶ ۶-۴ ۱-۶ ۲-۶ ۶-۳) توانست ژولین بنتوی کهنه‌کار را شکست دهد.

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

اما در بخش زنان، رویارویی بین سیمونا هالپ و لورن دیویس به جذاب‌ترین مسابقه‌ی آزاد استرالیا ۲۰۱۸ بدل شد؛ هالپ که بخت نخست قهرمانی رقابت‌ها محسوب می‌شود، در این دیدار کار سختی برابر حریف ۱۵۷ سانتی‌متری خود داشت و در پایان توانست در یک ماراتن طاقت فرسا، او را با نتایج (۱۳-۱۵ ۴-۶ ۶-۴) از پیش رو بردارد. ست سوم این مسابقه به تنهایی بیش از دو ساعت به طول انجامید و تنیس‌باز اهل رومانی پس از اینکه در گیم بیست‌و‌دوم این ست، سه بار تا آستانه شکست پیش رفت، حریف آمریکایی خود را شکست داد. این دیدار با زمان سه ساعت و ۴۵ دقیقه‌‌، عنوان سومین مسابقه طولانی‌ تاریخ رقابت‌های اوپن استرالیا را در بخش زنان به خود اختصاص داد.

دیدار حساس آنجلیک کربر و ماریا شاراپووا نیز در پایان به سود بازیکن آلمانی خاتمه یافت؛ کربر که در سال جاری هیچ شکستی را متحمل نشده، در این بازی درخشید و بر قهرمان سابق استرالیا با نتایج ۳-۶ ۱-۶ غلبه کرد.

کارولینا پلیشکووا، بخت ششم قهرمانی هم در دو ست نزدیک (۵-۷ ۶-۷) برابر لوسی سافارووا به برتری دست یافت.

در سایر بازی‌ها، مدیسون کیز، سو وه شه، نائومی اوساکا، کارولین گارسیا و باربورا استریتسووا به ترتیب برابر آنا بوگدان، اگنیشکا رادوانسکا، اشلی بارتی، الکساندرا ساسنوویچ، و برناردا پرا به پیروزی رسیدند و راهی هفته دوم رقابت‌ها شدند.

برنامه مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۸ – یک‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید