قهرمانی الکساندر زورف در مسترز مونترآل با پیروزی مقابل راجر فدرر

0

تنیسفا: الکساندر زورف با پیروزی در برابر راجر فدرر عنوان قهرمانی رقابت‌های مسترز مونترآل کانادا را از آن خود کرد.

در دیدار نهایی مسابقات تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مونترآل که بامداد دوشنبه انجام شد، الکساندر زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی موفق شد با ارائه یک نمایش کم‌نقص راجر فدرر سوییسی را در دو ست متوالی (۴-۶ ۳-۶) شکست دهد و دومین عنوان مسترز دوران ورزشی خود را کسب کند. وی بهار گذشته با شکست نواک جوکوویچ در فینال رقابت‌های مسترز رم، اولین جام مسترز خود را به‌دست آورده بود. 

این هم‌چنین پنجمین قهرمانی «ساشا» در فصل ۲۰۱۷ بود.

زورف که هفته‌ی گذشته نیز در مسابقات ۵۰۰ امتیازی واشینگتن، جام قهرمانی را بالای سر برد، پس از داوید نلبندیان آرژانتینی که در سال ۲۰۰۷ موفق به قهرمانی در دو مسترز (مادرید و پاریس) شد، به اولین بازیکنی خارج از چهار غول برتر دنیای تنیس یعنی راجر فدرر، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری بدل گشت که در طول یک فصل بیش از یک عنوان مسترز را از آن خود ‌می‌کند. در بین تنیس‌بازان فعال و به جز بازیکنان موسوم به «بیگ ۴»، تنها زورف و جو-ویلفرید سونگا توانسته‌اند بیش از یک عنوان مسترز را در کارنامه‌ی خود به ثبت برسانند.

جوان ۲۰ ساله آلمانی هم‌چنین پس از نواک جوکوویچ که در سال ۲۰۰۷ قهرمان مسابقات راجرز کاپ شد، جوان‌ترین قهرمان این رقابت‌ها لقب گرفت. این تنیس‌باز ۱۹۸ سانتی‌متری که اصالتی روس دارد، اولین قهرمان آلمانی مسترز کانادا در ۳۰ سال گذشته (پس از بوریس بکر ۱۹۸۶) به حساب می‌آید.

ستاره‌ی نسل آینده‌ تنیس در مورد قهرمانی‌اش گفت: «قهرمانی در ۲ تورنمنت مسترز در یک سال فوق‌العاده است. من در اینجا و واشینگتن خوب بازی کردم. پیروزی در دو هفته‌ی متوالی حس خیلی خوبی دارد. احساس خوبی دارم. به نظرم دارم بهترین تنیس دوران ورزشی‌ام را بازی می‌کنم.»

مرد شماره هفت تنیس جهان در خصوص تورنمنت مسترز سینسیناتی که بلافاصله پس از مسترز مونترآل برگزار می‌شود، اظهار داشت: «قرعه‌‌ام در سینسیناتی دشوار است. خسته هستم و نمی‌دانم که بتوانم تا مراحل پایانی پیش بروم. اما از نحوه بازی و اعتماد به نفس خودم بسیار راضی هستم و همه چیز آنطور که باید پیش می‌رود.»

فدرر ۳۶ ساله نیز با قهرمانی زورف، نخستین شکست فصل خود در فینال یک تورنمنت را تجربه کرد.

تنیس‌باز کهنه‌کار سوییسی که در اوایل ست دوم بازی مقابل زورف از ناحیه کمر احساس ناراحتی می‌کرد، در مورد دیدار فینال اظهار داشت: «در مجموع هفته‌ی مثبتی را پشت سر گذاشتم. فینال غیرمنتظره‌ای بود اما کسب نتایج خوب در سال جاری هم‌چنان ادامه دارد. حضور در فینال خوب بود. البته خب عملکردم در این بازی دلسرد کننده بود. فکر می‌کردم می‌توانم بهتر کار کنم. می‌خواستم بیشتر بجنگم و بازی را نزدیکتر کنم، فرصتش را هم داشتم اما زورف عالی بازی کرد.»

گزیده دیدار الکساندر زورف و راجر فدرر در فینال مسترز مونترآل ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید