تنیس فا

مسترز کانادا؛ ادامه‌ی قدرت‌نمایی فدرر و تاریخ‌سازی شاپووالوف در مونترآل

0

تنیسفا: با پیروزی راجر فدرر، روبین هاسه، دنیس شاپووالوف و ساشا زورف، چهره‌ی راه‌یافتگان به دور نیمه‌پایانی مسترز مونترآل مشخص شد.

در دور یک‌چهارم پایانی مسابقات ۱۰۰ امتیازی مسترز مونترآل، روز گذشته راجر فدرر موفق شد به آسانی و در ۶۸ دقیقه از سد روبرتو باتیستا آخوت اسپانیایی بگذرد و برای ۵۷مین بار به مرحله نیمه‌نهایی یک تورنمنت مسترز راه یابد. استاد سوییسی در این دیدار با نتایج (۴-۶ ۴-۶) به برتری رسید و هجومی‌تر از همیشه نشان داد. وی در همین خصوص گفت: «بازی هجومی در مونترآل جواب می‌دهد، به علاوه این‌که من در روی تور احساس خوبی دارم، پس چرا بازی را از روی بیس‌لاین دنبال کنم و به روی تور نیایم؟ به نظرم در مجموع خوب کار کردم، اگرچه کنترل توپ اندکی سخت است. ریتم بازی‌ام را خوب حفظ کردم.»

فدرر که قهرمانی ۱۹ عنوان گرند اسلم را در کارنامه دارد، این هفته برای کسب اولین عنوان خود در مسترز مونترآل و ۲۷ـمین قهرمانی خود در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی تلاش می‌کند.

حریف فدرر در دور نیمه‌پایانی، روبین هاسه هلندی است که برای اولین بار حضور در نیمه‌نهایی یک مسترز را تجربه می‌کند. وی روز گذشته موفق شد دیه‌گو شوآرتزمن آرژانتینی را برای پنجمین بار متوالی شکست دهد. این ۳۵ـمین حضور شماره ۵۲ جهان در مسابقات مسترز می‌باشد.

در سوی دیگر جدول، رویاهای دنیس شاپووالوف جوان هم‌چنان ادامه دارد؛ تنیس‌باز ۱۸ ساله کانادایی که با شکست رافائل نادال در دور قبل شگفتی‌ساز شد، شب گذشته آدرین مانارینوی فرانسوی را نیز در ۳ ست از پیش رو برداشت تا به جوان‌ترین بازیکن تاریخ تنیس بدل شود که به جمع ۴ نفر برتر یک تورنمنت رده مسترز ۱۰۰۰ امتیازی راه یافته است. وی که اکنون در رده ۱۴۳ جهان قرار دارد، با این پیروزی دست‌کم تا رتبه ۶۷ جهان بالا خواهد آمد.

اما در آخرین دیدار دور یک‌چهارم پایانی مسترز مونترآل، الکساندر زورف، دیگر جوان حاضر در رقابت‌ها موفق شد در دو ست کوین اندرسون اهل آفریقای جنوبی را شکست دهد و حریف شاپووالوف در مرحله‌ی نیمه‌پایانی شود. تنیس‌باز ۲۰ ساله آلمانی هفته‌ی گذشته در فینال مسابقات ۵۰۰ امتیازی واشینگتن نیز اندرسون را شکست داده بود. قهرمان مسابقات مسترز رم روز گذشته ۴۴ـمین پیروزی خود در رقابت‌های فصل ۲۰۱۷ را به دست آورد.

مروری بر دیدارهای دور یک‌چهارم پایانی مسترز کانادا

به این ترتیب در نیمه‌نهایی رقابت‌های مسترز راجرز کاپ، راجر فدرر با روبین هاسه دیدار خواهد کرد و ساشا زورف به مصاف دنیس شاپووالوف خواهد رفت.

نتایج دور یک‌چهارم پایانی مسترز مونترآل

بازنده نتیجه بازی برنده
روبرتو باتیستا آخوت ۶-۴ ۶-۴ راجر فدرر
دیگو شوارتزمن ۶-۳ ۶-۳ ۴-۶ روبین هاسه
آدرین مانارینو ۶-۴ ۶-۳ ۲-۶ دنیس شاپووالوف
کوین اندرسون ۶-۴ ۷-۵ الکساندر زورف
0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید