تنیس فا

مسترز کانادا؛ شاپووالوف با حذف نادال شگفتی‌ساز شد/ فدرر برای عبور از سد فرر به زحمت افتاد.

0

تنیسفا: دنیس شاپووالوف جوان با شکست رافائل نادال در مسترز مونترآل شگفتی آفرید.

در مهم‌ترین اتفاق دور سوم رقابت‌های تنیس مسترز مونترآل، دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز ۱۸ ساله‌ی کانادایی که از حمایت همه‌جانبه تماشاگران خانگی برخوردار بود، دست به کار بزرگی زد و به رغم واگذاری ست اول موفق شد رافائل نادال نامدار را در یک دیدار تماشایی و پایاپای شکست دهد و بزرگترین پیروزی دوران ورزشی‌اش را جشن بگیرد.

او در این مسابقه که ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه به طول انجامید با نتایج (۶-۷ ۴-۶ ۶-۳) به برتری رسید.

شاپووالوف که در رده ۱۴۳ جهان قرار دارد، با این پیروزی به جوان‌ترین بازیکن تاریخ تنیس تبدیل شد که به مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی یک تورنمنت مسترز راه پیدا کرده است. او که در مرحله قبل نیز خوان مارتین دل‌پوترو را شکست داده بود، پس از این بازی گفت: «بازی دشواری بود؛ اغلب ضربات نادال از کیفیت بالایی برخوردار هستند و من سعی کردم تا آنجا که می‌توانم آن‌ها را به زمین برگردانم. صادقانه بگویم او بهترین بازیکنی است که تا به حال در عمرم مقابلش بازی کرده‌ام.»

در طرف مقابل، نادال که می‌توانست با صعود به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات مونترآل پس از حدود سه سال (ژوئن ۲۰۱۴) مجددا شماره یک جهان شود، حالا حداقل باید دو هفته دیگر برای رسیدن به این مهم صبر کند. دارنده ۱۵ عنوان گرند اسلم پس از شکست در مسابقه امروز گفت: «این ضعیف‌ترین نتیجه من در فصل جاری بود. چراکه به بازیکنی باختم که از لحاظ رتبه از بقیه پایین‌تر بود و شانس رسیدن به صدر رده‌بندی را نیز از دست دادم.»

با باخت امروز نادال، اندی ماری می‌تواند یک هفته دیگر را در جایگاه شماره یک تنیس مردان جهان سپری کند. اما پس از مسابقات مسترز سینسیناتی که از هفته آینده آغاز می‌گردد، صدرنشینی تنیس‌باز اسکاتلندی ناگریز به پایان خواهد رسید و یکی از بین فدرر و یا نادال جانشین او خواهد شد. فدرر در صورت قهرمانی در هر دو مسترز مونترآل و سینسیناتی، فارغ از نتیجه‌ای که نادال به دست بیاورد به صدر رده‌بندی خواهد رسید.

گزیده دیدار رافائل نادال و دنیس شاپووالوف در مسترز مونترآل ۲۰۱۷

در دیدار دیگر دور سوم رقابت‌ها، راجر فدرر برای صعود به جمع ۸ نفر پایانی کار آسانی مقابل داوید فرر نداشت؛ استاد سوییسی ست نخست را با نتیجه ۴-۶ به فرر واگذار کرد اما در ادامه به بازی بازگشت و توانست برای ۱۷ـمین بار متوالی تنیس‌باز کهنه‌کار اسپانیایی را شکست دهد.

نبرد ستاره‌های آینده‌ی تنیس بین الکساندر زورف و نیک کیریوس اما به سود زورف بلندقامت خاتمه یافت؛ تنیس‌باز ۲۰ ساله آلمانی که در دو مصاف قبلی مقابل کیریوس شکست خورده بود موفق شد با حساب (۳-۶ ۴-۶) او را شکست دهد. حریف زورف در دور یک‌چهارم پایانی کوین اندرسون اهل آفریقای جنوبی است که او نیز در دو ست، سم کوئری آمریکایی را شکست داد.

مسابقه‌ی جذاب دیگر بین روبرتو باتیستا آخوت اسپانیایی و گائل مونفیس فرانسوی برگزار شد؛ آخوت با وجود واگذار کردن ست نخست با نتیجه ۴-۶، در دو «تایبریک» شومن فرانسوی را شکست داد و به دور بعد صعود کرد.

در رقابت دیگر که بین دیگو شوارتزمن و جرد دانلدسون آمریکایی برگزار شد، تنیس‌باز ۱۷۰ سانتی‌متری آرژانتینی پس از آن‌که ست نخست را ۰-۶ به جرد دانلدسون واگذار کرد، در دو ست بعد پیروز و راهی دور یک‌چهارم پایانی مسترز مونترآل شد.

آدرین مانارینوی فرانسوی نیز با پیروزی مقابل هیئون چانگ کره‌ای در دو ست و نتایج مشابه ۳-۶، به جمع ۸ نفر برتر مسترز راجرز کاپ راه یافت و گریگور دیمیتروف، بخت هفتم قهرمانی مسترز کانادا در ۳ ست مغلوب روبین هاسه هلندی شد و از صعود به دور بعد بازماند.

نتایج دور سوم مسترز مونترآل

بازنده نتیجه بازی برنده
رافائل نادال ۷-۶ ۶-۴ ۳-۶ دنیس شاپووالوف
داوید فرر ۶-۲ ۶-۴ ۴-۶ راجر فدرر
نیک کیریوس ۶-۳ ۶-۴ الکساندر زورف
گریگور دیمیتروف ۶-۱ ۴-۶ ۷-۶ روبین هاسه
گائل مونفیس ۷-۶ ۷-۶ ۴-۶ روبرتو باتیستا آخوت
سم کوئری ۶-۱ ۶-۴ کوین اندرسون
هیئون چانگ ۶-۳ ۶-۳ آدرین مانارینو
جرد دانلدسون ۷-۵ ۷-۵ ۰-۶ دیگو شوارتزمن
0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید