ماتادور در یک قدمی «لادسیما»ی سوم؛ رافائل نادال با غلبه بر دومینیک تیم حریف استن واورینکا در فینال آزاد فرانسه ۲۰۱۷ شد.

0

تنیسفا: رافائل نادال با شکست دومینیک تیم به یک قدمی دهمین عنوان خود در رولان گاروس و ثبت یک رکورد تاریخی دیگر رسید.

 در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه، رافائل نادال، تنیس‌باز صاحب‌نام اسپانیایی موفق شد دومینیک تیم، نفر هفتم جهان را در سه ست متوالی (۰-۶ ۴-۶ ۳-۶) مغلوب کند و برای دهمین بار به فینال این رقابت‌ها راه یابد. نادال در دیدار پایانی به مصاف استن واورینکا خواهد رفت که در بازی اول مرحله نیمه‌نهایی مقابل اندی ماری به برتری رسید.

قهرمان نه دوره آزاد فرانسه که حدود سه هفته پیش در مسترز رم مغلوب دومینیک تیم شده بود، امروز به جوان اتریشی اجازه خودنمایی نداد و با ارائه یک بازی کاملا برتر انتقام تنها شکست خود در مسابقات خاک امسال را گرفت.

نادال در حالی به دیدار پایانی رولان گاروس رسید که در ۶ مسابقه قبلی خود حتی یک ست هم واگذار نکرده و تنها ۲۹ گیم از دست داده است.

خلاصه دیدار رافائل نادال و دومینیک تیم در نیمه نهایی آزاد فرانسه ۲۰۱۷

بازیکن ۳۱ ساله مایورکایی با راهیابی به فینال رولان گاروس، پس از بیل تیلدن (۱۰ فینال آزاد آمریکا) و راجر فدرر (۱۰ فینال ویمبلدون) به سومین بازیکن تاریخ تنیس تبدیل شد که حضور در ۱۰ فینال یک گرند اسلم (آزاد فرانسه) را تجربه می‌کند و در صورت قهرمانی، اولین و تنها بازیکن تاریخ لقب خواهد گرفت که تعداد قهرمانی‌های خود در یک گرند اسلم را به عدد ۱۰ می‌رساند.

سلطان زمین‌های رسی درحالی روز یک‌شنبه در دیدار پایانی دومین گرند اسلم به مصاف استن واورینکا خواهد رفت که در دیدارهای رو در رو، ۱۵ به ۳ از او پیش است. وی در خصوص بازی با واورینکا گفت: «درست است که تا اینجا تورنمنت خیلی خوبی برای من بوده، اما استن هم فوق‌العاده عمل کرده است؛ مسابقه‌ی بسیار دشواری خواهد بود. او ضربات قدرتمندی دارد.»

نادال امسال یکی از بهترین فصل‌های خاک دوران ورزشی‌اش را سپری می‌کند؛ او پیش‌تر موفق شد با کسب دهمین عنوان خود در تورنمنت‌های مونته‌کارلو و بارسلونا، دو «لا د سیما» رقم بزند و در مادرید نیز برای پنجمین بار به قهرمانی رسید. این تنیس‌باز اسطوره‌ای روز یک‌شنبه در استادیوم فیلیپ شاتریه برای لا دسیمای سوم و ثبت یک رکورد تاریخی دیگر تلاش خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید