مسترز رم ۲۰۱۷؛ جوکوویچ با نمایش بی‌نقص خود حریف زورف در فینال شد

0

تنیسفا: نواک جوکوویچ و الکساندر زورف با شکست حریفان خود به فینال رقابت‌های تنیس مسترز رم راه یافتند. سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا نیز در بخش زنان راهی دیدار پایانی شدند.

روز گذشته و در مرحله نیمه پایانی مسابقات مسترز رم، الکساندر زورف، ستاره جوان آلمانی موفق شد جان ایزنر از ایالات متحده را با نتایج (۱-۶ ۷-۶ ۴-۶) شکست دهد و به دیدار نهایی راه یابد. این برای نخستین بار است که زورف ۲۰ ساله به فینال یک تورنمنت مسترز می‌رسد. وی هم‌چنین پس از نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۷، جوان‌ترین تنیس‌بازی است که به مرحله‌ی پایانی یک تورنمنت مسترز صعود می‌کند.

زورف درباره‌ی این موفقیت بزرگ به خبرنگاران گفت: «من در فینال یک تورنمنت مسترز هستم که فوق‌العاده است، علی‌الخصوص روی زمین خاک که بازی روی آن فیزیکی است و امتیازات طولانی می‌شوند. از نحوه بازی خودم راضی هستم اما هنوز می‌خواهم پیشرفت کنم و بهتر شوم.»

این بازیکن آینده دار با رسیدن به فینال رم صعودش تا رده ۱۴ جدول رده‌بندی را قطعی کرده و در صورت قهرمانی برای اولین بار در جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان قرار خواهد گرفت.

در دیدار دیگر بخش انفرادی مردان، نواک جوکوویچ و خوان مارتین دل‌پوترو برای به پایان رساندن مسابقه‌ی نیمه‌تمام‌شان از مرحله یک‌چهارم پایانی که به دلیل باران به روز بعد موکول شده بود، به مصاف یک‌دیگر رفتند. جوکوویچ که پیش از متوقف شدن بازی، ست اول را به راحتی برده بود، در ست دوم نیز با ثبات ظاهر شد و توانست برج تاندیل را در دو ست متوالی (۴-۶ ۱-۶) شکست دهد.

در آخرین بازی انفرادی روز شنبه جوکوویچ مجددا به زمین آمد و برای انجام مسابقه‌ی نیمه‌نهایی به مصاف دومینیک تیم رفت؛ تنیس‌باز صرب با یک نمایش فوق‌العاده تیم را درهم کوبید و طرفدارانش را برای مسابقات ادامه‌ی فصل به خصوص گرند اسلم آزاد فرانسه امیدوار کرد. وی در این دیدار تنها یک گیم (۰-۶ ۱-۶) به حریف اتریشی خود که رافائل نادال را در دور قبل شکست داده بود، واگذار کرد و به دیدار نهایی رسید. این مسابقه تنها ۵۹ دقیقه به طول انجامید.

دارنده ۱۲ عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم در نشست خبری پس از این مسابقه اظهار داشت: «بدون شک بهترین عملکردم در فصل جاری یا حتی یک مدت طولانی‌تر بود. امروز از هر دقیقه‌ای که در داخل زمین بودم، لذت بردم. هر کاری که می‌خواستم انجام دادم. خیلی وقت بود که تلاش می‌کردم و منتظر بودم که به چنین نتیجه‌ای دست یابم و اکنون قدر این لحظه را می‌دانم.»

منتخب امتیازات دیدار نواک جوکوویچ و دومینیک تیم را در زیر تماشا کنید:

و اما در بخش زنان، الینا اسویتولینای اوکراینی با انصراف گاربینیه موگورسا، به راحتی به فینال مسابقات راه یافت. حریف اسپانیایی وی در ست نخست دچار مصدومیت شد و نتوانست بازی را ادامه دهد. سیمونا هالپ نیز که این روزها در اوج به سر می‌برد، با از پیش رو برداشتن کیکی برتنز هلندی در دو ست پیاپی (۱-۶ ۵-۷)، حریف اسویتولینا در فینال شد. هالپ هفته گذشته در فینال مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی مادرید به مقام قهرمانی رسید.

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید