تنیس آزاد استرالیا؛ رافائل نادال به سختی از سد ساشا زورف گذشت

0

تنیسفا: ششمین روز از مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا با پیروزی رافائل نادال و سرینا ویلیامز و حذف سیبولکووا همراه بود.

بدون شک هیجان‌انگیزترین بازی روز ششم به دیدار بین رافائل نادال، دارنده ۱۴ عنوان گرند اسلم و الکساندر زورف، از ستارگان نسل آینده تنیس اختصاص داشت؛ نبردی پرافت‌وخیز که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید و سرشار از صحنه‌ها و امتیازهایی تماشایی بود.

 جوان ۱۹ ساله‌ی آلمانی که فرصت را برای خودنمایی در مسابقات گرند اسلم مهیا می‌دید، شروع بهتری نسبت به حریف با‌تجربه‌اش داشت و موفق شد در ست اول با نتیجه ۴-۶ پیروز شود. روند خوب زورف اما در ست دوم ادامه نیافت و نادال توانست با پیروزی ۳-۶، حساب کار را در ست‌شماری برابر کند. در ست سوم هیچ‌یک از دو بازیکن نتوانستند سرویس یکدیگر را “بریک” کنند و بازی تا گیم تای‌بریک پایاپای پیش رفت. نادال که اخیرا در گیم‌های تای‌بریک خوب عمل نمی‌کند، باز هم در تای‌بریک باخت تا زورف در نتیجه کلی، ۲ بر یک پیش بیفتد. تنیس‌باز اسپانیایی که حالا خود را در معرض خطر حذف از مسابقات می‌دید، در ست چهارم تلاش‌اش را دو چندان کرد و موفق شد نبض بازی را به دست بگیرد و این ست را ۳-۶ به سود خود به پایان ببرد و کار را به ست سرنوشت‌ساز بکشاند؛ در این ست، زورف در همان ابتدا “بریک” شد و نادال بلافاصله با حفظ سرویس خود ۲ بر صفر جلو افتاد. اما جوان جویای نام روسی‌الاصل تسلیم نشد و توانست “بریک” از دست رفته را پس بگیرد و نتیجه را ۲-۲ برابر کند. از این‌جای کار، عامل تجربه نقش اصلی را ایفا کرد؛ از یک سو، زورف که با اتخاذ تاکتیکی اشتباه در دام رالی‌های طولانی و فرسایشی نادال افتاده بود، از نظر بدنی کم آورد و بعد از یک امتیاز طولانی دچار گرفتگی عضله‌ی پا شد و از سوی دیگر، نادال با جنگندگی مثال‌زدنی خود تا آخرین لحظه با تمرکز کار را دنبال کرد و در نهایت ست پنجم را ۲-۶ برد و راهی دور چهارم مسابقات شد.

قهرمان اوپن استرالیا در سال ۲۰۰۹ پس از بازی گفت: “بازی را با جنگندگی و دوندگی فراوان بردم. فکر کنم همه بدانند که الکساندر چقدر بازیکن خوبی است. او آینده‌ی ورزش ماست. بازی نزدیکی بود و او بیشتر از من هجومی بازی کرد. باید برای هر امتیاز می‌جنگیدم.”

نادال در دور بعد با گائل مونفیس، بخت ششم قهرمانی دیدار خواهد کرد که او نیز موفق شد فیلیپ کولشرایبر آلمانی را در سه ست از پیش روی بردارد.

شبکه‌های پخش‌کننده‌ی مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

در دیگر دیدارهای امروز، دومینیک تیم اتریشی، با نتیجه سه بر یک بنوا پر فرانسوای را شکست داد. داوید گوفن بلژیکی در سه ست بر ایوو کارلوویچ بلند قامت فائق آمد. باتیستا آخوت با نتیجه ۳ بر یک داوید فرر کهنه‌کار را از پیش رو برداشت و دیمیتروف در سه ست پیاپی ریشار گسکه را حذف کرد.

میلوش رائونیچ، بخت سوم قهرمانی نیز توانست در ۴ ست (نتیجه: ۳-۶ ۶-۳ ۶-۷ ۲-۶) بر ژیل سیمون فرانسوی غلبه کند و راهی دور چهارم رقابت‌ها شود.

اما در مهم‌ترین اتفاق روز ششم مسابقات در بخش زنان، دومینیکا سیبولوکووا، تنیس‌باز اسلواک و نایب‌قهرمان گرند اسلم استرالیا در سال ۲۰۱۴ در سه ست (نتیجه: ۳-۶ ۷-۶ ۲-۶) مقابل اکاترینا ماکارووای روس شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در سایر دیدارها، سرینا ویلیامز، تنیس‌باز آمریکایی بار دیگر با قدرت ظاهر شد و هموطنش نیکول گیبز را در دو ست و با نتایح ۳-۶ و ۱-۶ درهم کوبید. جهانا کنتا، بخت نهم قهرمانی در دو ست از سد کارولین وزنیاکی، شماره ۱ سابق جهان گذشت. باربورا استریتسووا، دو بر صفر کارولین گارسیای فرانسوی را حذف کرد. پلیشکوا، بخت شماره پنجم قهرمانی در دیداری تماشایی و در سه ست بر استاپنکو غلبه کرد. لوچیچ بارونی که در دور پیش رادونسکا را حذف کرده بود، با نتیجه سه بر یک، ماریا ساکاری را برد و النا وسنینا، سید چهاردم، جنیفر بردی را در دو ست پیاپی مغلوب کرد.

برنامه‌ روز هفتم رقابت‌های تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا

برنامه روز هفتم آزاد استرالیا – استادیوم راد لیور

برنامه روز هفتم آزاد استرالیا – استادیوم مارگارت

برنامه روز هفتم آزاد استرالیا – استادیوم هایسنس

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید