تنیس فا

واورینکا پس از قهرمانی در تنیس آمریکا: باید از سختی کشیدن، لذت ببرید!

2

تنیسفا: استن واورینکای سوییسی که بامداد امروز نخستین یو اس اوپن و سومین گرند اسلمش را در سن ۳۱ سالگی کسب کرد، در گفت‌وگوی پس از قهرمانی، از چگونگی و سختی‌های این بازی مهم سخن گفت.

بیشتر بخوانید: مصاحبه نواک جوکوویچ پس از شکست مقابل واورینکا در فینال یو اس اوپن ۲۰۱۶

قهرمان سابق تنیس آزاد استرالیا و فرانسه در مورد راز شکست جوکوویچ گفت:

هیچ رازی وجود ندارد. وقتی شما با می‌خواهید بهترین تنیس‌باز جهان را شکست دهید، باید تمام توان خود را در زمین اجرا کنید. من همین کار را انجام دادم و الان دیگر انرژی ندارم! من در زمین سختی کشیدم ولی هیچ چیزی از خودم نشان ندادم. هیچ چیز. نه ناراحتی نه گرفتگی عضله نه هیچ مصدومیتی. خیلی به خودم سخت گرفتم و تمام توانم را اجرا کردم.

واورینکا در رابطه با چگونگی بازگشت از ست اول اظهار داشت:

شما باید آماده سختی کشیدن باشید و از آن لذت ببرید! من در همان ست اول خسته بودم و در ست سوم و چهارم احساس درد می‌کردم. ولی مهم‌ترین چیزی که قبل از مسابقه راجع به آن با مگنوس نورمن صحبت کردم این بود که برای همه امتیازات تلاش کنم و از اول تا آخر مسابقه بجنگم.

این بازیکن قدرتی سوییسی اعتراف کرد که قبل از مسابقه نیز شرایط سختی داشته است:

امروز قبل از مسابقه بسیار مضطرب بودم. هیچ موقع چنین احساسی نداشتیم. ۵ دقیقه قبل بازی با مگنوس صحبت می‌کردم و خیلی نگران بودم. می لرزیدم و حتی گریه کردم! ولی مطمئن بودم که اگر تمام تلاشم را بکنم، شانسی برای پیروز شدن خواهم داشت.

واورینکا در رابطه با بازی‌های قبلی خود اظهار داشت:

در دورهای ابتدایی بهترین تنیس خودم را بازی نکردم ولی سعی کردم بازی به بازی بهتر شوم. در دیدار با اونز فشار زیادی به خودم وارد کردم و شرایط سختی داشتم. آرامش نداشتم و او هم عالی بازی می‌کرد. بنابراین جنگیدم تا راهی برای برد پیدا کنم. خوش‌شانس بودم که آن “مچ‌پوینت” را نجات دادم و این باعث شد بهتر شوم. دیروز در تمرین خیلی سر حال بودم. توپ را با تمام وجود حس می‌کردم و بهترین تنیسم را بازی کردم.

تنیس‌باز شماره ۱ سوییس که حالا جایگاه ویژه‌ای در تنیس دارد، در خاتمه در رابطه با ادامه کار خود نیز گفت:

همیشه پله پله پیش می‌روم. ابتدا می‌خواستم یک تنیس‌باز حرفه‌ای شوم. سپس تلاش کردم تا یکی از ۱۰۰ و بعد ۵۰ بازیکن برتر جهان تنیس شوم. هرگز تنیس را با این دیدگاه که شماره ۱ شوم یا گرند اسلم ببرم آغاز نکردم. تنها چیزی که می‌خواهم این است که تا آخرین توانم مبارزه کنم و بعد از بازی هیچ پشیمانی در کار نباشم.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۲ دیدگاه

  1. سپهر محمودى  

    راستى اين كه وب سايت قابليتِ reader’s view هم داره واقعاً لذت بخشه. زحمتِ mobile friendly بودن هم كشيدين كه جاى خسته نباشيد داره.

    Good job

  2. آقا ایول الله خسته نباشید ♥
    فقط یک سوال، نیاز نبود برای رعایت اصول حرفه ای، اسم رسانه ای که ایشون باهاش مصاحبه کردن رو ذکر (منبع) کنید؟
    متشکرم، موفق و سلامت باشید ♥

نظر بدهید