تنیس فا

تنیس المپیک ریو؛ حذف سرینا ویلیامز و صعود آسان نادال و ماری در روز چهارم

0

تنیس‌فا: مسابقات تنیس المپیک ریو ۲۰۱۶، دیروز و بامداد امروز ادامه یافت. مهم‌ترین اتفاق روز چهارم در بخش بانوان رقم خورد؛ جایی که سرینا ویلیامز، بهترین تنیس‌باز جهان و مدافع عنوان قهرمانی، با شکست مقابل الینا اسویتولینا از المپیک ریو حذف شد.

در بخش مردان و از ادامه دور دوم، اندی ماری قهرمان المپیک لندن به‌راحتی خوان موناکو از آرژانتین را شکست داد و راهی دور سوم بازی‌ها شد (نتیجه: ۱-۶ ۳-۶). قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۶، در بازی بعدی با فابیو فونینی روبرو خواهد شد.
رافائل نادال قهرمان المپیک پکن در دو ست پیاپی اندریاس سپی ایتالیایی را مغلوب کرد تا حریف ژیل سیمون در دور سوم شود (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶).
در سایر بازی‌ها گافن از بلژیک و بلوچی از کشور میزبان با برتری مقابل حریفان خود به دور بعد راه یافتند و داوید فرر اسپانیایی با شکست مقابل دونسکوی از دور بازی‌ها کنار رفت. امید دوم اسپانیا در ست دوم تنها یک امتیاز با برد فاصله داشت (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷ ۶-۳).

در بخش بانوان سرینا ویلیامز در دو ست پیاپی مغلوب اسویتولینای اوکراینی شد تا بزرگ‌ترین شگفتی تنیس در المپیک امسال رقم بخورد (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶). ویلیامز پیش‌تر در بخش دونفره نیز به همراه خواهرش وینس، از زوج لوسی سافارووا و باربورا استریتسوای چک شکست خورده بود. با این حساب قهرمان ۲۲ دوره مسابقات گرنداسلم که امید زیادی نیز به کسب دومین طلای انفرادی المپیک داشت، نمی‌تواند از هیچ‌کدام از عناوین قهرمانی‌اش در بازی‌های لندن دفاع کند.
انجلیک کربر بخت دوم قهرمانی، در دو ست متوالی سامانتا استوزر استرالیایی را برد (نتیجه: ۵-۷ ۰-۶)؛ اما بخت سوم تنیس زنان هم به سرنوشت ویلیامز دچار شد. گاربینیه موگوروسای اسپانیایی در برابر مونیکا پویی از پورتوریکو محتمل شکستی سنگین شد و از جدول مسابقات حذف شد (نتیجه: ۱-۶ ۱-۶).
در دیگر بازی‌ها پترا کویتوا و مدیسون کیز با پیروزی مقابل رقیبان خود راهی یک‌چهارم نهایی شدند و اسوتلانا کوزنتسوا از روسیه و سارا ارانی از ایتالیا به جمع حذف‌شدگان امسال پیوستند.

در بخش دونفره مردان نیز نادال و لوپز از اسپانیا، نستور و پاسپسیل از کانادا، ساک و جانسون از امریکا و مرجا و تکائو از رومانی با حذف حریفان‌شان به نیمه‌نهایی راه یافتند. دیدارهای نیمه‌نهایی این بخش و بازی‌های ۱/۴ نهایی بخش دونفره بانوان امروز برگزار می‌شود.

امروز و بامداد فردا در دور سوم بخش انفرادی مردان، نادال با سیمون، ماری با فونینی، مونفیس با چیلیچ، دل‌پترو با دنیل، نیشیکوری با مارتین، بائوتیستا آخوت با مولر، دونسکوی با جانسون و گافن با بلوچی دیدار خواهند کرد.
در یک‌چهارم نهایی بانوان نیز کربر با کنتا، کیز با کاساتکینا، کویتوا با اسویتولینا و زیگموند با پویی روبرو خواهند شد.
همچنین بازی‌های بخش مختلط نیز از امروز در ریو آغاز می‌شود. در این رقابت‌ها نادال با موگوروسا، وینس ویلیامز با رم، فونینی با وینچی و بوپانا با میرزا هم‌تیمی هستند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید