تنیس فا

کناره‌گیری موقت آزارنکا از تنیس؛ تنیس‌باز بلاروس مادر می‌شود.

0

ویکتوریا آزارنکا، تنیس‌باز بنام بلاروس، ساعتی پیش با انتشار خبری در صفحه فیس‌بوک خود، طرفدارانش را شوکه کرد. شماره یک سابق تنیس زنان گفت که باردار است و به همین علت برای مدتی در تور حرفه‌ای حضور نخواهد داشت. در متنی که او به اشتراک گذاشته، آمده است:

هواداران عزیزم؛

خبر هیجان‌انگیزی برای به اشتراک گذاشتن با شما دارم.
چند هفته‌ای می‌شود که خبری از من نشنیده‌اید. وقتی مشغول گذراندن دوران درمان مصدومیت زانویم  بودم، دکترم خبر داد که من و دوست‌پسرم قرار است تا آخر امسال صاحب فرزند بشویم. ما خیلی احساس خوشحالی می‌کنیم و بسیار خوش‌بخت هستیم که این فصل هیجان‌انگیز از زندگی که همان تشکیل خانواده است را آغاز می‌کنیم.

هر چند دلم برای رقابت در ورزش تنگ می‌شود، اما از طرف دیگر برای همه آن چیزهایی که قرار است برایم اتفاق بیفتد نیز بسیار هیجان‌زده هستم. می‌خواهم از این فرصت برای بهبود آن جنبه‌های از زندگی‌ام  که قبلا نتوانسته بودم به آن‌ها بپردازم، استفاده کنم. ورزشکاران زنی که بعد از بچه‌دار شدن به سطح اول ورزش برگشتند، همواره الهام‌بخش من بوده‌اند و هدفم این است که دقیقا مثل آن‌ها عمل کنم.
و خوشبختانه زن‌های بسیاری در اطرفم هستند که توانسته‌اند در کنار پرداختن به مشغولیت‌های حرفه‌ای‌شان، فرزندانشان را نیز بزرگ کنند.

از خانواده‌، دوستان، تیم و حامیان مالی‌ام برای حمایت‌ها و تشویق‌های بی‌نظیرشان تشکر می کنم.

و شما هوادارانم، بی‌صبرانه منتظر این هستم که تجریبات این برهه از زندگی‌ام را با شما به اشتراک بگذارم.

قهرمان دو دوره مسابقات تنیس آزاد استرالیا، در چند سال گذشته با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده است. در آخرین مورد، او در مسابقات گرند اسلم آزاد فرانسه از ناحیه زانو دچار آسیب‌دیدگی شد و در پی آن رقابت‌های ویمبلدون را نیز از دست داد.
به نظر می‌رسد این‌روزها سرنوشت ستار‌های تنیس زنان یکی پس از دیگری دست‌خوش رویدادهای غیرمنتظره‌ای می‌شود؛ ماریا شاراپووای روس چندی پیش به علت دوپینگ، از شرکت در مسابقات محروم شد و در حال حاضر در هاروارد، تجارت می‌خواند و آنا ایوانوویچ، قهرمان رولندگروس ۲۰۰۸ نیز بلافاصله بعد از مسابقات ویمبلدون با باستین شواین‌اشتایگر، کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان ازدواج کرد.

یکی از معروف‌ترین تنیس‌بازانی که بعد از بچه‌دار شدن توانست به سطح اول تنیس زنان باز گردد، کیم کلایسترز، شماره یک سابق تنیس زنان است. این تنیس‌باز بلژیکی در سال ۲۰۰۷ به علت مصدومیت از تنیس خداحافظی کرد و یک سال بعد از آن اولین فرزندش را به دنیا آورد. دارنده چهار عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم، سال ۲۰۰۹ به صورت ناگهانی به تور تنیس زنان بازگشت و در فاصله کوتاهی موفق شد در رقابت‌های آزاد آمریکا به قهرمانی دست یابد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید