تنیس فا

جمع بزرگان در لیور کاپ؛ نوله هم آمد

0

چهار غول دنیای تنیس برای اولین بار هم‌تیمی می‌شوند.

تنیسفا – سایت مسابقات تنیس لیور کاپ از حضور نواک جوکوویچ قهرمان ۲۱ گرند اسلم در مسابقات این دوره خبر داد. 

پیش از این، حضور راجر فدرر، رافائل نادال و اندی ماری در این مسابقات قطعی شده بود‌.

به این ترتیب جوکوویچ که قبلاً در سال ۲۰۱۸ نیز در لیور کاپ شرکت کرده بود، بار دیگر به تیم اروپا پیوست تا برای اولین بار شاهد یک تیم رویایی با حضور چهار غول دنیای تنیس معروف به “بیگ ۴” باشیم. 

نواک جوکوویچ و راجر فدرر در رقابت‌های لیور کاپ ۲۰۱۸ – Stacy Revere/Getty Images ©

تا پیش از مصدومیت اندی ماری، از اصطلاح “بیگ ۴” در رسانه‌ها برای اشاره به جمع فدرر، نادال، جوکوویچ و ماری استفاده می‌شد و علت آن حکمرانی این چهار بازیکن در مسابقات و جام‌های بزرگ بود. اما با افول اندی ماری در سال‌های اخیر این اصطلاح به تدریج جای خود را به “بیگ ۳” داد.

اعضای موسوم به “بیگ ۴” در مسابقات جام لیور  ۲۰۲۲

مسابقات لیور کاپ که راجر فدرر بانی آن است در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. در این مسابقات که به صورت تیمی برگزار می‌شود، ۱۲ بازیکن از بهترین‌های جهان در قالب دو تیم اروپا و جهان طی سه روز با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند.

امسال شاهد پنجمین دوره این رقابت‌ها هستیم که از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱ تا ۳ مهر ۱۴۰۱) در مجموعه O2 شهر لندن برگزار خواهد شد. هر چهار دوره قبلی با قهرمانی تیم اروپا به پایان رسیده است.

اضافه می‌شود در ترکیب تیم جهان نیز تا این لحظه حضور تیلور فریتس، فیلیکس اوژه الیاسیم و دیه‌گو شوآرتسمن قطعی شده است و سایر اعضا بعداً مشخص خواهند شد.

۳ بازیکن تیم جهان که در پنجمین دوره رقابت‌های لیور کاپ حضور خواهند داشت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید