تنیس فا

کناره‌گیری رافائل نادال از نیمه‌نهایی ویمبلدون؛ رویای ‘کلندر اسلم’ بر باد رفت

0

ماتادور به علت مصدومیت شانس رسیدن به سومین گرند اسلم متوالی خود را از دست داد.

تنیسفا – رافائل نادال قهرمان ۲۲ دوره گرند اسلم به دلیل پارگی عضله شکم از دیدار خود مقابل نیک کیریوس در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ویمبلدون انصراف داد.

قهرمان دو دوره ویمبلدون ساعتی پیش این خبر را در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد و گفت: «مجبورم از رقابت‌ها کناره‌گیری کنم. همانطور که دیروز همه دیدند از ناحیه شکم درد داشتم و امروز مشخص شد که یکی از عضلات شکمم دچار پارگی شده است. به نظرم با این شرایط عقلانی نیست که ادامه بدهم.»

او افزود: «اگر ادامه می‌دادم مصدومیتم بدتر می‌شد. این تصمیم را گرفتم چون به باورم نمی‌توانستم در دو مسابقه پیروز شوم. نمی‌توانم مانند همیشه سرویس بزنم. با اینکه همه می‌دانند چه تلاشی برای رسیدن به اینجا کردم، اما سلامتی و خوشحالی از هر جامی مهم‌تر است. نمی‌توانم ریسک کنم و ۲ یا ۳ ماه از رقابت‌ها دور بمانم. تحمل آن برایم دشوار است.»

نادال هم‌چنین گفت که برای ریکاوری احتمالاً به سه تا چهار هفته زمان نیاز دارد و بعد از آن طبق برنامه در مسابقات آمریکایی شمالی حضور خواهد یافت.

آخرین اخبار دنیای تنیس در اینستاگرام تنیسفا؛ کلیک کنید

تنیس‌باز ۳۶ ساله اسپانیایی روز گذشته در جریان دیدار خود مقابل تیلور فریتس در مرحله یک‌چهارم پایانی ویمبلدون با وجود آنکه از ناحیه عضله شکم احساس ناراحتی می‌کرد به زحمت توانست از سد حریف آمریکایی خود عبور کند.

به این ترتیب، نوار پیروزی‌های متوالی نادال در گرند اسلم‌های امسال بعد از ۱۹ مسابقه قطع شد.

اسطوره اسپانیایی تنیس که دو گرند اسلم قبلی در ملبورن و پاریس را فتح کرده بود، به دنبال این بود تا با قهرمانی در ویمبلدون به فصل رویایی خود ادامه دهد،‌ اما بار دیگر مصدومیت مانع او شد. نادال هم‌چنین شانس کسب کلندر اسلم‌ – که به قهرمانی در هر چهار گرند اسلم فصل گفته می‌شود – را از دست داد. 

ماتادور که به تازگی از مصدومیت پا رهایی یافته بود، امید زیادی داشت تا بعد از ۱۲ سال سومین قهرمانی خود در ویمبلدون را جشن بگیرد که ناکام ماند.

این سومین مصدومیت متفاوتی است که در فصل جاری گریبانگیر نادال می‌شود. این بازیکن اسپانیایی که سال ۲۰۲۲ را درخشان آغاز کرده بود، در جریان مسابقات ایندین ولز با بدشانسی از ناحیه قفسه سینه دچار آسیب‌ دید و حدود یک ماه خانه‌نشین شد. در فصل خاک نیز مصدومیت قدیمی پای نادال دوباره به سراغش آمد، اما او با تزریق بی‌حسی در رولان گاروس مسابقه داد و توانست برای چهاردهمین بار قهرمان این گرنداسلم شود. نادال سپس یک درمان جدید روی پایش انجام داد و با کوهی از امید و آرزو راهی لندن شد که این بار پارگی عضله شکم او‌ را متوقف کرد.

صعود کیریوس به اولین فینال گرند اسلم 

با کناره‌گیری رافائل نادال از نیمه‌نهایی ویمبلدون، نیک کیریوس برای نخستین بار در دوران حرفه‌ای خود راهی فینال یک گرند اسلم شد.

او سومین بازیکنی در تاریخ مسابقات گرند اسلم است که بدون بازی در مرحله نیمه‌نهایی به فینال می‌رسد.

نیک کیریوس استرالیایی – Alberto Pezzali/Associated Press ©

تنیس‌باز ۲۷ ساله استرالیایی که نفر چهلم جهان است، پایین‌‌ترین رتبه را در میان فینالیست‌های ۱۹ دوره اخیر ویمبلدون در اختیار دارد. (بعد از مارک فیلیپوسیس با رتبه ۴۸ در سال ۲۰۰۳) 

هم‌چنین از سال ۲۰۰۶ که مارکوس باقداتیس با رتبه ۵۴ به فینال اوپن استرالیا رسید، کیریوس پایین‌ترین رتبه یک فینالیست گرند اسلم را دارد.

او در دیدار فینال با برنده جوکوویچ و نوری بازی خواهد کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید