تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۲۲؛ راه‌یابی آسان جوکوویچ و آلکاراس به مرحله سوم در روز بد نمایندگان بریتانیا

0

سومین روز رقابت‌های تنیس ویمبلدون با وداع زودهنگام اندی ماری و اما رادوکانو همراه بود.

تنیسفا – در ادامه مسابقات گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۲۲ روز چهارشنبه نواک جوکوویچ قهرمان ۶ دوره رقابت‌ها به مصاف تنسی کوکیناکیس رفت و با یک پیروزی بی‌دردسر راهی مرحله سوم شد.

مدافع قهرمانی سه دوره اخیر برخلاف مرحله اول که متزلزل ظاهر شد در این دیدار عمکرد کم نقصی داشت و در سه ست پیاپی با نتایج قاطع ۶-۱، ۶-۴ و ۶-۲ مقابل نفر ۷۹ جهان به پیروزی رسید تا برای سیزدهمین سال متوالی به دور سوم ویمبلدون صعود کند.

جوکوویچ که ۲۳ـمین پیروزی پیاپی خود در سومین گرند اسلم فصل را به دست آورد درباره عملکرد خود در این مسابقه گفت: «از عملکردم بسیار راضی هستم. بازی را خوب شروع کردم، در انتهای زمین باثبات بودم و سرویس‌های او را به خوبی برگرداندم. سعی کردم با دادن تنوع به بازی او را به زحمت بیندازم… خوشحالم که طی دو روز توانستم سطح بازی‌ام را ارتقاء ببخشم. امیدوارم با همین روند در ادامه مسابقات پیش بروم.”

تنیس‌باز صرب در مرحله سوم به مصاف هم‌وطنش میومیر کیتسمانوویچ خواهد رفت که روز گذشته موفق شد با برتری ۳ بر یک مقابل الخاندرو تابیلو به این مرحله برسد.

آخرین اخبار دنیای تنیس در اینستاگرام تنیسفا؛ کلیک کنید

کارلوس آلکاراس نیز در سه ست پیاپی برابر تالون خریکسپور به پیروزی دست یافت و برای اولین بار راهی مرحله سوم ویمبلدون شد. تنیس‌باز ۱۹ ساله اسپانیایی که در دیدار اول خود به زحمت از سد اشتروف عبور کرد، این بار کم‌اشتباه ظاهر شد و حریف هلندی خود را در سه ست متوالی با نتایج ۶-۴، ۷-۶ و ۶-۳ از پیش رو برداشت تا حریف اسکار اوته آلمانی در دور سوم شود.

اما در آخرین دیداری که در زمین مرکزی برگزار شد، اندی ماری بریتانیایی دارنده ۲ عنوان ویمبلدون در ۴ ست نزدیک برابر جان ایزنر بلندقامت تن به شکست داد و از دور این رقابت‌ها کنار رفت. ایزنر آمریکایی که در هر ۸ دیدار قبلی خود مقابل ماری شکست خورده بود در این مسابقه با حساب ۳ بر یک و نتایج ۶-۴، ۷-۶، ۶-۷ و ۶-۴ از سد مرد شماره یک پیشین تنیس جهان عبور کرد و راهی دور سوم رقابت‌ها شد. “بیگ جان” در این مسابقه با سرویس‌های مرگبار خود به ماری امان نداد و بازیکن بریتانیایی در طول بازی تنها دو فرصت برای بریک او پیدا کرد که نتوانست از هیچ‌کدام بهره ببرد. این تنیس‌باز ۲۰۸ سانتی‌متری در دور بعدی به مصاف یانیک سینر ایتالیایی خواهد رفت.

کسپر رود نروژی نیز دیگر بازیکن ناکام روز سوم مسابقات بود؛ نایب‌قهرمان رولان گاروس در ۴ ست از اوگو اومبر شکست خورد و از رقابت‌ها کنار رفت. اومبر فرانسوی در این مسابقه با نتایج ۳-۶ ۶-۲ ۷-۵ و ۶-۴ مقابل نفر ششم جهان به پیروزی رسید و برای دومین بار راهی دور سوم ویمبلدون شد.

در دیدار دیگر، تیم فان رایتوون هلندی در ادامه عملکرد خوب خود در مسابقات چمن رایلی اوپلکا را شکست داد و به دور سوم رسید. رایتوون که با شکست دنیل مدودف در فینال مسابقات سرتوخنبس نام خود را مطرح کرد، در این مسابقه توانست غول آمریکایی را در چهار ست با نتایج ۶-۴ ۶-۷ ۷-۶ و ۷-۶ مغلوب کند و حریف نیکولوز باسیلاشویلی شود. گفتنی است رایتوون در صورت راه‌‌یابی به مرحله چهارم با نواک جوکوویچ دیدار می‌کند که با توجه به نمایش خوب تنیس‌باز هلندی انتظار می‌رود مصافی جذاب را بین این دو بازیکن شاهد باشیم.

در سایر دیدارهای مهم کمرون نوری بریتانیایی به‌رغم اینکه در ست‌شماری ۲-۱ از جائوما مونار عقب افتاده بود در پنج ست حریف اسپانیایی خود را شکست داد تا راهی دور سوم شود. ییری وسلی، داوید گوفن، فرانسیس تیافو و تامی پاول نیز با غلبه بر حریفان به دور بعدی صعود کردند.

اما رقابت‌های بخش زنان با حذف چند مدعی همراه بود؛ انت کنتاویت زن شماره ۳ تنیس جهان با ارائه نمایشی ضعیف مغلوب یوله نی‌مایر شد و از سومین گرند اسلم فصل کنار رفت. نی‌مایر آلمانی نفر ۹۷ رده‌بندی در مدت زمان ۵۶ دقیقه و با حساب ۶-۴ و ۶-۰ بر کنتاویت غلبه کرد و برای نخستین بار به مرحله سوم یک گرند اسلم راه یافت. کنتاویت بعد از نمایش درخشان در اواخر فصل قبل، در سال ۲۰۲۲ تا به اینجا عملکرد ناامید‌کننده‌ای داشته و نتوانسته از دور سوم هیچ گرند اسلمی فراتر برود.

گاربینه موگوروسا اسپانیایی نیز شکست سنگینی را مقابل گریت مینن متحمل شد و با چشمانی گریان ویمبلدون را ترک کرد. قهرمان سابق رقابت‌ها که دو روز قبل پس از شکست ۶-۴ در ست نخست مسابقه‌اش نیمه‌کاره مانده بود، امروز در ادامه بازی نمایش فوق‌العاده ضعیفی داشت و ست دوم را هم در کمتر از ۲۰ دقیقه با نتیجه ۶-۰ به حریف بلژیکی خود واگذار کرد تا وداع تلخی با مسابقات داشته باشد.

امید بریتانیایی‌ها برای فتح جام یعنی اِما رادوکانو هم با شکست برابر کارولین گارسیا از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. گارسیا که این روزها آماده به نظر می‌رسد در دیداری برتر نفر اول تنیس بریتانیا را مغلوب کرد و راهی دور سوم شد. تنیس‌باز فرانسوی که هفته گذشته در رقابت‌های بادهمبورگ به قهرمانی رسید، در مسابقه امروز هجومی ظاهر شد و حریف بریتانیایی خود را در دو ست متوالی و با نتایج مشابه ۶-۳ از پیش رو برداشت.

انس جابر تونسی نفر دوم تنیس زنان اما کار سختی مقابل کاتارزینا کاوا از لهستان نداشت و در دو ست پیاپی با نتایج ۶-۴ و ۶-۰ به برتری رسید. کارولینا پلیشکووا نایب‌قهرمان دوره قبل هم در ادامه دیدار ناتمام روز دوم با نتایج ۷-۶ و ۷-۵ ترزا مارتینکووا را کنار زد و راهی دور بعد شد.

در مسابقات مهم دیگر انجلیک کربر و ماریا ساکاری به ترتیب با پیروزی برابر ماگدا لینت و ویکتوریا تومووا به دور سوم راه یافتند.

3.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید