تنیس فا

راه‌یابی تیم‌های ملی پسران و دختران زیر ‍۱۶ سال ایران به رقابت‌های مقدماتی جهانی

0

‎تیم‌های ملی پسران و دختران زیر ۱۶ سال ایران با کسب عناوین قهرمانی و نایب‌قهرمانی به کار خود در سریلانکا پایان دادند.

‎به گزارش تنیسفا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس، رقابت‌های پیش‌مقدماتی جهانی در بخش پسران با عنوان دیویس کاپ و در بخش دختران با عنوان بیلی جین کاپ به مدت یک هفته به میزبانی سریلانکا برگزار شد و نمایندگان کشورمان پس از پیروزی مقابل تمامی حریفان به دیدار پایانی صعود کردند.

‎صبح امروز و با انجام دیدار فینال، پسران ایران به مصاف قزاقستان رفتند و دختران کشورمان با مغولستان دیدار کردند.

‎در اولین دیدار بخش انفرادی امیر علی قوام موفق شد با نتایج ۷-۵ ۶-۷ ۶-۳ مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی برسد و کسری رحمانی هم در دیدار دوم توانست با نتایج ۶-۲ و ۷-۵ حریفش را مغلوب کند تا تیم پسران ایران عنوان ارزشمند قهرمانی را به نام خود ثبت کنند.

‎در بخش دختران نیز نیلی عطفی در سه ست با نتایج ۶-۱ ۳-۶ ۶-۷ مغلوب نماینده مغولستان شد و ماندگار فرزامی با نتایج ۶-۱ و ۷-۶ از سد حریف خود عبور کرد تا تکلیف تیم برنده در دیدار دونفره مشخص شود. در بازی دونفره تیم ایران با ترکیب ماندگار فرزامی و مهرانه ظهوریان با نتیجه ۶-۲ و ۶-۴ مقابل حریف خود شکست خورد تا در جایگاه دوم این مسابقات بایستد.

‎به این ترتیب نمایندگان کشورمان با کسب عناوین برتر ضمن کسب عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی، جواز حضور در رقابت‌های مقدماتی جهانی که سال آینده به میزبانی هند برگزار می‌شود را بدست آوردند.

این مسابقات از ۲ لغایت ۷ اسفند ماه در کلمبو سریلانکا برگزار شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید