تنیس فا

مسابقات پایانی فصل ۲۰۲۱؛ پیش‌نگاهی به نبرد دنیل مدودف و الکساندر زورف در فینال

0

دنیل مدودف و الکساندر زورف مردان دوم و سوم تنیس جهان پنج روز پس از نبرد در دور گروهی، این بار در فینال برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف خواهند رفت. 

تنیسفا – بر خلاف گرند اسلم‌ها که طی یک دهه و نیم گذشته در سلطه سه غول دنیای تنیس بوده، مسابقات پایانی فصل چند سالی است که به عرصه‌ای برای درخشش جوان‌ترها تبدیل شده و امسال نیز با راهیابی مدودف ۲۵ ساله و زورف ۲۴ ساله به فینال شاهد ادامه این روند هستیم.

الکساندر زورف قهرمان سال ۲۰۱۸ رقابت‌ها روز گذشته در مرحله نیمه‌نهایی در مصافی نزدیک و دیدنی با حساب ۲ بر یک از سد مرد شماره یک تنیس جهان عبور کرد تا بعد از المپیک توکیو، در یک میدان بزرگ دیگر نیز حریف پرآوازه خود را ناکام بگذارد.

دنیل مدودف مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها اما در نیمه‌نهایی بر خلاف زورف کار آسانی داشت و با شکست کسپر رود در ۲ ست متوالی توانست راهی دومین فینال خود در این رقابت‌ها شود.

‌مدودف و زورف در شرایطی باید در دیدار فینال به مصاف هم بروند که بازیکن روس پنج روز پیش در مرحله گروهی توانست در نبردی سه سته و نزدیک رقیب آلمانی خود را شکست دهد. 

اگرچه زورف در سال‌های ابتدایی رقابت خود با مدودف دست بالا را داشت، اما این روند مدتی است که به سود مدودف تغییر کرده و او پنج دیدار آخر را به سود خود پایان داده و در مجموع ۶-۵ از زورف پیش است.

مدودف و زورف هر دو با ۵۸ پیروزی بیشترین تعداد برد را در مسابقات این فصل کسب کرده‌اند. عملکرد هر دو به ویژه در نیمه دوم فصل چشم‌گیر بوده است؛ مدودف با قهرمانی در نیویورک توانست به اولین گرند اسلم خود برسد و زورف نیز در المپیک توکیو مدال ارزشمند طلا را به گردن آویخت.

مدودف با پیروزی در مسابقه امشب به پنجمین قهرمانی فصل خود خواهد رسید و زورف هم به دنبال ششمین جام خود در مسابقات این فصل است.

برتری مدودف در مصاف‌های اخیر مطمئناً باعث می‌شود تا او امشب از نظر ذهنی نسبت به زورف برتری داشته باشد، اما از آن طرف هم پیروزی ساشا مقابل جوکوویچ اعتماد به نفس او را بالا برده و این بازیکن آلمانی حالا فرصت خوبی برای جبران شکست‌های اخیر و گرفتن انتقام از حریف روس دارد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید