تنیس فا

دومین قهرمانی الکساندر زورف در مسابقات پایانی فصل

0

قهرمان المپیک توکیو فصل فوق‌العاده خود را با فتح رقابت‌های پایانی فصل در تورین تکمیل کرد.

تنیسفا – الکساندر زورف در دیدار پایانی رقابت‌های پایانی فصل به راحتی بر دنیل مدودف روس غلبه کرد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

تنیس‌باز آلمانی در این دیدار که بر خلاف انتظارات یک‌طرفه از آب درآمد، در ۲ ست متوالی و با نتایج مشابه ۶-۴ از سد مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها عبور کرد و انتقام شکست دور گروهی را از او گرفت.

زورف با این پیروزی هم‌چنین به روند ۵ باخت متوالی برابر رقیب روس پایان داد.

مرد سوم تنیس جهان که در مرحله نیمه‌نهایی نیز موفق به شکست نواک جوکوویچ شده بود، پس از قهرمانی گفت: «فوق‌العا‌ده است؛ توانستم با شکست کسی که پنج بار متوالی از او شکست خورده بودم، قهرمان مسابقات پایانی فصل شوم. باید بهترین نمایش خود را ارائه می‌دادم. خوشحالم که با این پیروزی به استقبال تعطیلات می‌روم… این قهرمانی ویژه است، در حال حاضر بسیار هیجان‌زده هستم. از این بهتر نمی‌شد فصل را به پایان رساند. بسیار خوشحالم و از همین حالا مشتاق حضور در مسابقات سال بعد هستم.»

تنیس‌باز ۲۴ آلمانی در سال ۲۰۱۸ نیز با شکست راجر فدرر و نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی و فینال توانسته بود قهرمان این مسابقات شود.

زورف با این پیروزی صاحب ششمین و بیشترین تعداد قهرمانی در رقابت‌های این فصل شد.

عناوین زورف در سال ۲۰۲۱

🏆 ۵۰۰ امتیازی آکاپولکو

🏆 مسترز مادرید

🥇 المپیک توکیو

🏆 مسترز سینسیناتی

🏆 ۵۰۰ امتیازی وین

🏆 مسابقات پایانی فصل

از سوی دیگر، مدودف که در دور گروهی توانسته بود زورف را شکست دهد در این دیدار کم‌رمق و خسته نشان داد و نتوانست نمایش خوبی از خود ارائه دهد. با این شکست نوار پیروزی‌های متوالی او در رقابت‌های پایانی فصل پس از ۹ مسابقه قطع شد. 

اضافه می‌شود هفته آینده با برگزاری مسابقات دیویس کاپ پرونده فصل ۲۰۲۱ تنیس مردان بسته خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید