تنیس فا

رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۲۱؛ قطعی شدن صعود نواک جوکوویچ به نیمه نهایی / نبرد روبلف و رود برای صعود به عنوان نفر دوم

0

نواک جوکوویچ در دومین مسابقه خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی قاطعانه آندری روبلف را شکست داد و صدرنشینی خود را قطعی کرد. کسپر رود نیز در ۳ ست از سد کمرون نوری گذشت تا امیدش برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی را زنده نگه دارد.

تنیسفا – در چهارمین روز مسابقات فینال تور جهانی نواک جوکوویچ با غلبه بر آندری روبلف دومین پیروزی خود در مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی را به دست آورد و صعودش به مرحله نیمه‌نهایی را به عنوان صدرنشین گروه اول قطعی کرد. 

مرد شماره یک تنیس جهان در این دیدار اجازه خودنمایی به حریف روس نداد و در ۲ ست متوالی با نتایج ۶-۳ و ۶-۲ او را شکست داد تا برای دهمین بار در جمع ۴ بازیکن برتر مسابقات فینال تور جهانی قرار بگیرد.

نوله با غلبه بر روبلف به ۴۰ـمین پیروزی خود در رقابت‌های پایان فصل رسید و از ایوان لندل (۳۹) عبور کرد. تنها راجر فدرر با ۵۹ پیروزی آماری بهتری نسبت به جوکوویچ در این مسابقات دارد.

اما روز گذشته استفانوس سیتسیپاس به علت مصدومیت مجبور به کناره‌گیری از رقابت‌های فینال تور جهانی شد تا بعد از متئو برتینی ایتالیایی یک بازیکن دیگر نیز کار خود در این مسابقات را نیمه‌کاره رها کند. مرد شماره ۴ تنیس جهان که دیدار اولش در مرحله گروهی را به آندری روبلف واگذار کرده بود باید در دومین مسابقه خود به مصاف کسپر رود می‌رفت که به‌ علت مصدومیت آرنج از ادامه مسابقات انصراف داد.

با انصراف سیتسیپاس، کمرون نوری بریتانیایی که به‌عنوان بازیکن ذخیره دوم در محل برگزاری رقابت‌ها حضور داشت جایگزین تنیس‌باز یونانی شد تا مقابل رود به میدان برود. رود ۲۲ ساله به رغم آنکه ست اول را ۶-۱ به نوری واگذار کرد، در ۲ ست بعدی با نتایج ۶-۳ و ۶-۴ او را شکست داد تا ضمن کسب نخستین برد خود در مرحله گروهی همچنان به صعود امیدوار بماند.

رود که به عنوان نخستین نروژی حضور در رقابت‌های فینال تور جهانی را تجربه می‌کند پس از پیروزی مقابل نوری گفت: «امروز وقتی بیدار شدم آماده بودم تا با استفانوس بازی کنم، با این دید که او دست بالا را خواهد داشت و من می‌توانم راحت‌تر بازی کنم. و بعد شنیدیم که او کنار کشیده است. برای او آرزوی بهبودی می‌کنم. بعد از انصراف سیتسیپاس اما همه چیز تغییر کرد و من فشار را کمی بیشتر احساس کردم. فرصتی برایم پیش آمد که نخستین پیروزی‌ام را کسب کنم.»

به این ترتیب فردا در آخرین روز مرحله گروهی، نواک جوکوویچ در دیداری تشریفاتی با کمرون نوری روبرو می‌شود و آندری روبلف و کسپر رود نیز برای صعود به‌ عنوان بازیکن دوم نبردی سرنوشت‌ساز با یک‌دیگر خواهند داشت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید