تنیس فا

مسابقات پایان فصل زنان در گوادالاخارا؛ رویارویی موگوروسا و کنتاویت در فینال

0

گاربینیه موگوروسا و آنت کنتاویت به ترتیب با پیروزی مقابل پائولا بادوسا و ماریا ساکاری حریف یک‌دیگر در فینال رقابت‌های پایان فصل زنان شدند. 

تنیسفا – شب گذشته و بامداد امروز دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی مسابقات پایان فصل زنان در گوادالاخارا انجام شد و در مسابقه اول گاربینیه موگوروسا اسپانیایی با برتری مقابل پائولا بادوسا به دیدار نهایی رسید.

زن شماره پنج تنیس جهان در این دیدار در ۲ ست متوالی و با نتایج مشابه ۶-۳ از سد هموطنش عبور کرد تا برای نخستین بار به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کند.

این بازیکن ۲۸ ساله پس از راه‌یابی به دیدار پایانی گفت: «فکر کنم بهترین مسابقه‌ای بود که تاکنون در رقابت‌ها داشتم. رویایی مقابل یک اسپانیایی دیگر در نیمه‌نهایی دشوار بود. تابه‌حال مقابل یک‌دیگر بازی نکرده بودیم و همین کار را سخت می‌کرد… بسیار خوشحالم که پیروز از زمین بیرون آمدم. به پائولا افتخار می‌کنم. در ابتدای سال رتبه بالایی در جدول نداشت و حالا یکی از ۱۰ بازیکن برتر جهان است. فوق‌العاده است.»

موگوروسا نخستین بازیکن اسپانیایی در ۲۸ سال اخیر است که توانسته به دیدار نهایی مسابقات پایان فصل زنان راه پیدا کند. آخرین بار آرانچا سانچز ویکاریو در سال ۱۹۹۳ توانسته بود به این مهم دست یابد.

اما در دیگر دیدار نیمه‌نهایی، کنتاویت استونیایی که این روزها در اوج آمادگی به سر می‌برد با حساب ۲-۱ ماریا ساکاری را پشت سر گذاشت و راهی فینال شد. نفر هشتم تنیس جهان در این دیدار با نتایج ۶-۱، ۳-۶ و ۶-۳ از سد حریف یونانی عبور کرد تا به مهم‌ترین فینال دوران حرفه‌ای خود برسد.

کنتاویت از اواخر ماه آگوست امسال پیشرفتی فوق‌العاده را تجربه کرده و در ۳۴ مسابقه قبلی خود تنها سه مسابقه را واگذار کرده است.

به این ترتیب موگوروسا و کنتاویت از ساعت ۵ بامداد پنجشنبه ۲۷ آبان در فینال رقابت‌های پایان فصل زنان برابر هم قرار خواهند گرفت. این دو بازیکن روز دوشنبه نیز در مرحله گروهی با یک‌دیگر روبه‌رو شدند که موگوروسا توانست در دو ست متوالی حریف ۲۵ ساله خود را مغلوب کند.

 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید