تنیس فا

راجر فدرر: با جان و دل در تلاش برای بازگشت به میادین هستم/بعید است به ویمبلدون برسم

0

استاد سوئیسی مصمم به بازگشت است اما می‌گوید این اتفاق به این زودی‌ها نخواهد افتاد.

تنیسفاراجر فدرر در مصاحبه با نشریه  «تاگس آنسایگر» چاپ زوریخ در مورد آخرین وضعیت خود پس از جراحی سوم زانو صحبت کرد.

اسطوره سوئیسی تنیس جهان که در مسابقات ویمبلدون مجدداً از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد در مورد زمان بازگشت خود به میادین گفت: «حضور در اوپن استرالیا که کاملاً منتفی است، به ویمبلدون هم بعید است برسم و اگر این اتفاق بیفتد خودم هم غافل‌گیر خواهم شد. پیش از عمل می‌دانستیم که یک وقفه چند ماهه در پیش است، بنابراین انتظار این وضعیت را داشتم. چکاپ اولیه بسیار دلگرم‌کننده بود. من یک روند طولانی توانبخشی را آغاز کرده‌ام و با تمام نیرو آن را دنبال می‌کنم. اما شرایط مانند سال ۲۰۱۶ نیست و باید صبور باشم.» 

او درباره مصدومیتش افزود: «در معایناتی که بعد از فصل چمن انجام دادم مشخص شد مینیسک داخلی زانوی راستم دوباره آسیب دیده است. به ترمیم نیاز داشت و باید برای یک دوره مشخص بی‌حرکت می‌ماند. پزشکان از این فرصت استفاده کردند و غضروف من را نیز درمان کردند.»

قهرمان ۲۰ دوره مسابقات گرند اسلم درباره مراحل ریکاوری توضیح داد: «پزشکان می‌گویند که از ژانویه می‌توانم نرم دویدن را آغاز کنم و به تدریج و با احتیاط به زمین برگردم. البته آن‌ها نمی‌دانند اما من قبلاً با فرزندانم کمی تنیس بازی کرده‌ام. (‌می‌خندد) در ماه مارس یا آوریل می‌توانم دوباره تمرینات جدی خود را از سر بگیرم.» 

او در مورد ضرورت انجام این جراحی گفت: «این عمل را انجام دادم تا در آینده بتوانم با فرزندانم اسکی کنم و فوتبال و تنیس بازی کنم. انگیزه اصلی من این بود تا سلامتی خود را برای زندگی عادی و روزمره بدست بیاورم. اما می‌خواستم با ذهنیت یک ورزشکار حرفه‌ای با این پروسه روبرو شوم.»  

فدرر هم‌چنین در رابطه با اهداف خود عنوان کرد: «تا آنجا که به جاه‌طلبی‌های ورزشی من مربوط می‌شود می‌خواهم یک بار دیگر ببینم که به عنوان یک تنیس‌باز حرفه‌ای به چه چیزی می‌توانم دست پیدا کنم. من آماده جنگیدن هستم و انگیزه زیادی دارم و از حمایت تیم و خانواده‌ام را‌ هم نیز برخوردار هستم. آرزوی همه ما این است که من بتوانم آنطور که می‌خواهم و در زمین تنیس خداحافظی کنم.‌ بارها با چالش‌های این چنینی مواجه شده‌ام. گاهی حتی بدون آن‌که مردم از آن مطلع شوند. با وجود اینکه می‌دانم پایان راه نزدیک است، اما می‌خواهم دوباره چند بازی بزرگ انجام دهم. آسان نخواهد بود، اما تلاشم را خواهم کرد.» 

تنیس‌باز ۴۰ ساله سوئیسی درباره زمان مناسب برای بازنشستگی افزود: «به نظر من هر ورزشکاری باید خودش تصمیم بگیرد که چه زمانی می‌خواهد بازنشسته شود. یک سن مشخص وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. هر ورزشکار بسته به شرایطی که دارد تصمیم می‌گیرد چه زمانی خداحافظی کند و این یک تصمیم کاملا شخصی است.» 

اسطوره سوییسی هم‌چنین در مورد انگیزه‌اش برای بازگشت به میادین افزود: «مردم چه تصویری را از من به یاد خواهند آورد؟ آخرین ست من در ویمبلدون در ماه ژوئیه؟ یا عناوین گرند اسلم من و احساسی که با تماشای بازی من به آن‌ها دست می‌داد؟ من فکر می‌کنم مورد دوم صحیح است. چند سالی است که نگرانی از این بابت ندارم… اما احساسات هواداران را درک می‌کنم. خیلی آسان بود که بگویم من تمام تلاش خود را کرده‌ام و چیزهای زیادی نیز به دست آورده‌ام، پس دیگر وقت خداحافظی فرا رسیده. اما من با جان و دل در تلاش هستم تا به میادین بازگردم و این روش من برای قدردانی از هوادارانم است. آن‌ها شایسته آن هستند که تصویر بهتری از آنچه در آخرین مسابقه‌ام در ویمبلدون دیدند از من داشته باشند.» 

او در پایان صحبت‌های خود گفت: «حقیقت این است که اگر هم دیگر نتوانم در فینال یک گرند اسلم بازی کنم دنیا به آخر نمی‌رسد. اما این بزرگترین آرزوی من است که بتوانم یک بار دیگر برگردم و هنوز به آن باور دارم؛ من واقعاً به این نوع معجزات باور دارم و قبلاً هم آن‌ را تجربه کرده‌ام.»

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید